Посольство України у Великій Британії зробило зауваження британським виданням The Sun та Independent, які невірно трактували фразу «Слава Україні», яку сказав захисник збірної Хорватії після перемоги над Росією на чемпіонаті світу з футболу.

Посольство України у Великій Британії зробило зауваження британським виданням The Sun та Independent, які неправильно трактували фразу «Слава Україні», яку сказав захисник збірної Хорватії після перемоги над Росією на чемпіонаті світу з футболу.

Про це йдеться у Twitter посольства.

«Ми б хотіли нагадати The Sun та Independent, що «Слава Україні» означає «glory to Ukraine» — патріотичний вираз на кшталт «Нехай живе Франція», «Хай живе королева», «Нехай Польща буде Польщею». Чи будете ви називати тих, хто це співає, націоналістами та критикувати їх?», — написало посольство України.

Видання Independent назвало фразу «Слава Україні» популістською, яку «продовжують говорити більшість українців після подій 2014 року».

The Sun написало, що українське гасло використовується «українською армією та націоналістами, які протистоять російським територіальним претензіям до країни».

7 липня Росія вилетіла із Чемпіонату світу з футболу. Відтак, Хорватія пройшла до півфіналу чемпіонату, де зіграє з командою Англії, яка раніше обіграла Швецію з рахунком 2:0.

Після матчу чвертьфіналу футболісти київського «Динамо» хорвати Огнєн Вукоєвич та Домагой Віда записали відео. На ньому Віда вигукує «Слава Україні!», а Вукоєвич каже: «Ця перемога — за «Динамо» та за Україну!».

Пізніше на уточнювальне запитання російських журналістів, чи присвятили футболісти перемогу для України, Віда заявив: «Ні. Ця перемога — для Хорватії. У футболі ніякої політики. Це жарт. У мене там друзі з часів «Динамо Київ», нічого іншого я на увазі не мав».

ФІФА винесла попередження захиснику збірної Хорватії Домагою Віду «за неспортивну поведінку».

Збірна України на Чемпіонаті світу з футболу не представлена. Зазначимо, що Україна закликала не проводити ЧС з футболу в Росії, оскільки ця країна утримує політичних в'язнів та веде війну.

В Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 з яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сенцов не дає Путіну пропіаритись на проведенні чемпіонату світу — Atlantic Council

Фінальний етап Чемпіонату світу з футболу в Росії почався 14 червня та завершиться 15 липня.

В Європарламенті закликали ігнорувати чемпіонат світу з футболу в РФ. Низка країн оголосила дипломатичний бойкот чемпіонату світу з футболу в Росії.

Члени королівської родини та британські міністри заявили, що не поїдуть на чемпіонат світу з футболу у 2018 році у Росію через можливу причетність РФ до отруєння екс-розвідника Сергія Скрипаля. У Британії чемпіонат світу з футболу в РФ порівняли з Олімпіадою у нацистській Німеччині.

Ісландія оголосила дипломатичний бойкот чемпіонату світу з футболу в Росії.

Українців закликали не їхати на нього через небезпеку затримання та можливу агресію. Однак, близько 5 тисяч українців придбали квитки на ЧС-2018 у Росії.

Глава МЗС України Павло Клімкін також заявляв, що Росію треба позбавити права проведення Чемпіонату світу з футболу в 2018 році.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Художник з Києва намалював альтернативні плакати до ЧС з футболу у Росії

Поділитись: