Збанкрутіла компанія OneWeb, яку врятував уряд Великої Британії, та індійська компанія Bharti Group, з грудня 2020 року відновлюють запуски на орбіту своїх супутників для глобальної мережі роздавання інтернету. Почати обслуговувати перших клієнтів обіцяють вже у 2021 році.

Про це пише Reuters.

Після відновлення своєї роботи загалом планують здійснити 16 запусків ракет. Перший має збільшити флот OneWeb до 110 супутників.

Згідно з планом, комерційні послуги зв’язку запустять до кінця 2021 року. Спочатку у Великій Британії, на Алясці, у Північній Європі, Гренландії, Ісландії, арктичних морях та Канаді.

Порятунок OneWeb

У березні 2020 року OneWeb оголосила про банкрутство. Від початку року компанія хотіла домовитися про нові інвестиції, але перемовини провалилися через нестабільність ринків під час пандемії коронавірусу.

Врятувати компанію погодилися уряд Великої Британії та індійська Bharti Global Limited. Вони погодилися вкласти в OneWeb мільярд доларів. Це має дозволити продовжити роботу над мережею глобального надання інтернету.

Що таке OneWeb?

Проєкт компанії передбачає виведення на орбіту 650 супутників, які повинні підтримувати зв’язок з терміналами та великими наземними станціями для роздавання інтернету.

OneWeb вже встиг вивести на орбіту 74 супутники і протестувати їхню роботу. Так, вони забезпечували швидкість інтернету у понад 400 мегабітів на секунду.

Конкурент Ілона Маска?

OneWeb не єдиний проєкт з глобальної роздавання інтернету, який нині намагаються реалізувати. На найбільш просунутій стадії перебуває проєкт Starlink бізнесмена Ілона Маска, який хоче вивести на орбіту Землі 12 тисяч міні-супутників. Станом на початок вересня 2020 року компанія вивела на орбіту понад 700 супутників.

Почати надавати послуги з доступу до інтернету планували у 2020 році в США та Канаді, а у 2021-му — в решті світу. Витрати на проєкт компанія оцінює в 10 мільярдів доларів.

Поділитись: