У Міністерстві інфраструктури України повідомили, що оголосять конкурс на передачу портів «Ольвія» та «Херсон» в управління приватній компанії у червні 2019 року.

Про це повідомив міністр інфраструктури України Володимир Омелян під час портового форуму в Одесі, передає прес-служба відомства.

«На сьогодні проекти знаходяться на стадії затвердження тендерної документації... Наступним кроком після затвердження тендерної документації стане оголошення рівного, конкурентного та прозорого конкурсу, відкритого як для українських, так і для міжнародних інвесторів. Ми очікуємо оголошення тендеру у червні 2019 року», — повідомив Омелян.

В уряді сподіваються, що передача портів у концесію (тобто управління приватними компаніями) дозволить поліпшити ефективність їхньої діяльності та залучити додаткові інвестиції у портову галузь України.

«Більш того, успішна реалізація концесійних проектів є одним із основних зобов'язань Уряду відповідно до Меморандуму МВФ», — додав Омелян.

Нагадаємо, що закон про концесію український парламент ухвалив у першому читанні ще у квітні 2018 року.

Концесія — це форма державно-приватного партнерства, що передбачає передачу об'єктів державної власності (таких як дороги, аеропорти, підприємства тощо) у тимчасове користування приватним підприємствам.

Поділитись: