Конституційний суд Російської Федерації схвалив поправки до Основного закону країни, які, серед іншого, передбачають обнулення термінів чинного президента Володимира Путіна.

Про це йдеться в рішенні Конституційного суду РФ.

У суботу, 14 березня, закон про поправки в Конституцію підписав президент РФ Путін. Закон, який називається «Про вдосконалення регулювання окремих питань організації та функціонування публічної влади», опублікували на російському порталі правової інформації.

Тепер за поправки мають проголосувати громадяни РФ на всезагальному референдумі, який попередньо планується на 22 квітня.

Нагадаємо:

  • 15 січня під час послання Федеральним зборам Путін запропонував внести зміни до Конституції, які змінять повноваження центральних органів влади країни. Тоді більшість експертів та політологів були упевнені, що це початок «операції» зі збереження влади Володимира Путіна в країні.
  • Також після звернення Путіна 15 січня у відставку пішов уряд Росії на чолі з Дмитром Медведєвим. Новий Кабмін очолив Михайло Мішустін.
  • 10 березня перед голосуванням у другому читанні депутатка Держдуми від «Единой России» Валентина Терешкова запропонувала «або взагалі прибрати обмеження кількості президентських термінів у Конституції, або … закласти в законі можливість для чинного президента знову обиратися на цю посаду, вже відповідно до оновленої Конституції».
  • Її поправку до законопроєкту про «обнулення» президентських термінів підтримав Путін. Держдума одразу її схвалила. «За» проголосували 380 депутатів, проти — 43, ще 1 утримався.
  • Сам Путін на засіданні Держдуми заявив, що «сильна президентська вертикаль» Росії абсолютно необхідна. «Сьогоднішня ситуація в економіці й не тільки в ній зайвий раз про це нагадує. Перш за все це необхідно для стабільності. Є парламентська демократія, але на сьогоднішньому етапі нашого існування це нам не підходить», — сказав він.

Наступні президентські вибори в Росії очікуються в неділю 17 березня 2024 року. Володимир Путін при владі вже 21 рік.

У 2008-му в Росії змінили Конституцію і збільшили термін президентства з 4 до 6 років.

Поділитись: