Велика палата Конституційного суду України 29 жовтня продовжить розгляд справи щодо того, чи відповідає Конституції позбавлення Віктора Януковича звання президента України.

Про це повідомляє пресслужба КСУ.

Питання конституційності закону України «Про позбавлення Віктора Януковича звання президента України» розглянуть під час закритої частини пленарного засідання.

Як відомо, у лютому 2015 року Верховна Рада ухвалила закон «Про позбавлення Віктора Януковича звання президента України». Причиною у пояснювальній записці до законопроєкту вказували те, що «Янукович своїми діями узурпував владу і призвів до підриву основ національної безпеки й оборони України, а також протиправного порушення прав і свобод людини». Цей закон 17 червня підписав тодішній президент Петро Порошенко, а 20 червня у Конституційному суді повідомили, що Порошенко направив їм подання, у якому просив визнати цей же закон неконституційним, оскільки документ не має нормативного характеру. Тоді Порошенко мотивував таке подання тим, що згідно з Конституцією Верховна Рада не має повноважень вирішувати питання про позбавлення звання президента України.

24 січня 2019-го Оболонський районний суд Києва заочно засудив експрезидента Віктора Януковича до 13 років в'язниці. Суд визнав Януковича винним за статтею «Державна зрада». Також суддя оголосив, що сторона обвинувачення довела, що Янукович сприяв Росії у веденні агресивної війни проти України.

24 вересня адвокат Януковича Віталій Сердюк повідомив, що Янукович планує повернутись в Україну. Крім того, адвокат повідомив, що Європейський суд скасував санкції, накладені на експрезидента.

Нагадаємо, Янукович утік до Росії у 2014 році і досі перебуває там.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile