Економіка / Бізнес

Конституційний суд відмовився розглядати питання про мораторій на продаж землі

Конституційний суд
Економіка/Бізнес/Конституційний суд відмовився розглядати питання про мораторій на продаж землі
Зберегти
Вигляд
Велика палата Конституційного суду України на засідання 1 листопада ухвалила рішення про відмову у відкритті конституційного провадження у справі про конституційність положень про заборону на продаж сільськогосподарської землі.

Зазначається, що відповідне конституційне подання ініціювали 69 депутатів, які просили суд визначити чи є конституційними положення про заборону на відчуження земель сільськогосподарського призначення.

Нагадаємо, що 22 травня стало відомо, що Європейський суд з прав людини визнав мораторій на продаж землі в Україні таким, що порушує права людини та рекомендував скасувати його.

19 вересня українська юридична компанія, керуючись рішенням ЄСПЛ, подала до суду на нотаріуса, який відмовив у оформленні угоди на купівлю-продаж землі через мораторій. Юристи стверджують, що в Україні діє принцип верховенства міжнародного права над українським, таким чином, рішення Європейського суду має більшу силу, ніж положення Земельного кодексу про заборону на продаж землі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Чия земля?»: яким буде земельний ринок без мораторію

Нагадаємо, наприкінці 2017 року президент Петро Порошенко продовжив мораторій на продаж земель сільгосппризначення ще на рік.

Також у Світовому банку наполягали, що скасування мораторію на продаж землі залишається однією з ключових вимог міжнародних кредиторів та інвесторів.

Пов`язані новини