Президент Володимир Зеленський (другий зправа) у кав'ярні Хмельницького, 3 червня 2020 року
Фото:

Офіс президента

Верховний суд вирішив, що проблему покарання президента Володимира Зеленського за похід у кав’ярню всупереч карантину має розв’язати Конституційний суд.

Про це повідомляє прес-служба ВС.

Суд вирішив офіційно звернутися до КС за тлумаченням першої частини статті 105 Конституції, де вказано, що «президент України користується правом недоторканності на час виконання повноважень».

Конституційний суд має вирішити, чи розповсюджується цей імунітет на адміністративні правопорушення. ВС зазначає, що в Основному законі не конкретизовано, про яку недоторканність ідеться.

За що хочуть покарати Зеленського?

На початку червня президент опублікував фото з кав’ярні Хмельницького, на якому разом із ним можна побачити главу Офісу президента Андрія Єрмака, мера Хмельницького Олександра Симчишина, тоді як головний санітарний лікар країни Віктор Ляшко дивиться на цю компанію здалеку.

Сходили у кафе вони всупереч тодішнім карантинним заходам, за що всі чиновники заплатили штраф. Однак Зеленського суд відмовився карати, бо той має імунітет.

Суддя призупинив провадження і звернувся до Верховного суду для розтлумачення, чи можна очільника держави притягнути до адміністративної відповідальності. Тепер же справа дійшла до Конституційного суду.

Поділитись: