Конституційний суд визнав неконституційними положення судової реформи 2016 року у частині ліквідації Верховного суду України та проведення конкурсу на посади до нового Верховного суду.

Рішення опублікувала прес-служба КС.

Позов подав сам Верховний суд, коли у 2016 році було ліквідовано вищі спеціалізовані суди, а також було створено новий Верховний суд шляхом ліквідації Верховного суду України (тобто прибрали одне слово з назви). Новостворений ВС став єдиною касаційною інстанцією.

Конституційний суд визнав, що перетворення Верховного суду з одного виду на інший не може проводитися без переводу суддів, бо між ліквідованим і новим судом немає юридичної різниці. Перетворення Верховного суду не є підставою для звільнення всіх суддів.

Також КС визнав неконституційним конкурс на посади суддів у новому Верховному суді.

«Конституційний Суд рекомендував Верховній Раді України невідкладно привести положення законодавства України у відповідність до цього Рішення», — наголосили в КС.

Зазначимо, що рішення Конституційного суду є обовʼязковим, остаточним та таким, що не може бути оскаржено.

Нагадаємо, у жовтні 2019 року Верховна Рада ухвалила нову судову реформу, яка зокрема передбачає скорочення удвічі кількості суддів Верховного суду.

Поділитись: