Конституційна реформа в Туреччині розширить повноваження президента

Конституційна поправка, яка змінює Туреччину на президентську республіку, була розроблена парламентом країни після згоди між правлячою та опозиційною партією

Конституційна поправка, яка змінює Туреччину на президентську республіку, була розроблена парламентом країни після того, як правляча партія Справедливості та Розвитку (AKP) досягла угоди з опозиційною Націоналістичною партією (MHP).

Про це повідомляє Hyrriyet daily news.

Згідно з законопроектом, вік кандидатів до парламенту зменшився з 25 до 18 років. Також збільшена кількість депутатів із 550 до 600.

Кандидати від партій, які не пройшли до парламенту, будуть працювати заступниками чинних депутатів, якщо їх крісла з якоїсь причини опиняться вакантними.

Відповідно до змін, президент Туреччини матиме можливість працювати над законом про державний бюджет, який прийматиметься з дозволу парламенту.

Структура судової влади також змінюється — 6 із 12 членів Вищої ради суддів та прокурорів назначатиме президент.

Відповідно до реформи, президент буде головою виконавчої влади замість прем’єр-міністра і матиме можливість назначати віце-президентів, міністрів та інших високопосадовців.

Зміни надають президенту можливість залишатися членом політичної партії. Президент також зможе видавати укази, оголошувати надзвичайний стан і розпускати парламент.

Система запрацює після президентських і парламентських виборів у 2019 році.

Раніше повідомлялось, що у Туреччині розкритикували Європарламент за призупинення переговорів про вступ до ЄС.

Також Євросоюз може запровадити економічні санкції проти Туреччини через численні арешти опозиційних політиків і журналістів.

Нагадаємо, у Туреччині в ніч на 16 липня була зроблена спроба військового перевороту. Представники влади Туреччини заявили, що переворот не вдався.

Прем’єр-міністр Туреччини Біна Йилдирим повідомив про затримання 2839 заколотників. Внаслідок спроби перевороту загинули 194 людини, більше півтисячі поранені.