Контррозвідка СБУ вивела із непідконтрольної частини Луганщини свідка збройної агресії РФ

Контррозвідники Служби безпеки України вивели з непідконтрольних українській владі районів Луганської області «свідка збройної агресії Росії».

Про це повідомили у пресцентрі СБУ.

Повідомляється, що мешканець міста Сорокине добровільно відмовився від участі в діяльності незаконних збройних формувань.

«Правоохоронці встановили, що через матеріальні труднощі чоловік змушений був вступити до ремонтної роти так званого «2 армійського корпусу народної міліції ЛНР», де лагодив пошкоджену у боях військову техніку бойовиків. Проте усвідомив хибність свого кроку та виявив готовність надати свідчення», — заявили в СБУ.

У відомстві наголосили, що громадянин не брав безпосередньої участі в бойових діях та не вчиняв тяжких злочинів. Згідно з рішенням суду, чоловіка звільнили від кримінальної відповідальності.

Раніше повідомлялось, що контррозвідка СБУ вивезла на контрольовану українською владою територію і затримала бойовика так званої «ЛНР».

Нагадаємо, Українські спецслужби затримали Володимира Цемаха в місті Сніжне в кінці червня 2019 року. Bellingcat очікували, що арешт матиме істотний вплив на розслідування об'єднаної слідчої групи JIT щодо катастрофи МН17, бо саме Цемах, ніби-то, допоміг приховати ракетну установку «Бук» і частину її екіпажу 17 липня 2014 року — про це він заявляв він у 2015.

11 вересня 2019 року у Нідерландах перекваліфікували статус Володимира Цемаха із свідка в підозрювані у справі про збиття малайзійського літака Boeing рейсу MH17 над Донбасом.

  • 7 вересня відбувся великий обмін полонених. З російського полону повернулися 35 українців. Україна передала російській стороні осіб, звинувачених у співпраці з бойовиками на Донбасі або з російськими спецслужбами. Серед них був і Володимир Цемах, колишній командир ППО бойовиків.
  • Після обміну президент України Володимир Зеленський заявив, що Володимира Цемаха перед відправкою до Росії допитали голландські слідчі.
  • Голландська газета De Volkskrant повідомила, що прокуратура Нідерландів звернулася до Російської Федерації із проханням про екстрадицію Володимира Цемаха.
  • На запитання журналістів hromadske, який статус у Володимира Цемаха в міжнародному розслідуванні, речниця Міжнародної слідчої групи (JIT) Брехтьє ван де Мосдейк сказала: «Ми ніколи не поширюємо інформацію про можливих підозрюваних чи можливих свідків». Так само вона відповіла на запитання, чи справді Нідерланди просять РФ видати їм Цемаха.
  • Речниця російського Міністерства закордонних справ Марія Захарова на запитання журналістів hromadske, чи є офіційне прохання від Нідерландів видати Володимира Цемаха відповіла: «Запитуйте у голландців»
  • 9 вересня посольство РФ в Нідерландах заявило, що не отримувало звернення про видачу Цемаха від Нідерландів.