У Південній Кореї вчені навчилися керувати черепахою «силою думки»
Корейські вчені продемонстрували дистанційне керування рухом черепахи за допомогою людської думки.
Корейські вчені продемонстрували дистанційне керування рухом черепахи за допомогою людської думки.
Опис роботи системи опубліковано в журналі Journal of Bionic Engineering.
На відміну від експериментів з управління рухом тварин за рахунок імплантації електродів в мозок або м'язи, дослідники застосували схему управління на базі контролю інстинктивної поведінки черепах при подоланні перешкод.
Черепахи розпізнають джерело білого світла як відкритий простір та інстинктивно рухаються в його сторону, чорний колір сприймається тваринами як перешкода.
Система управління черепахою виглядає наступним чином: на голові оператора кріпиться нейро-гарнітура Emotiv Epoc та дисплей для відображення оточення черепахи.
На панцирі рептилії встановлюється система, яка складається з камери, Wi-Fi передавача, комп'ютерного модуля керування та батарейки, а також чорного напівциліндру з розрізом, який утворює пристрій для стимулювання.
Циліндр може повертатися до 36 градусів в кожну сторону під управлінням «думок» оператора.
Оператор в режимі реального часу отримує зображення з камери на панцирі черепахи та визначає, в якому напрямку черепаха повинна рухатися.
Уявні команди розпізнаються гарнітурою нейро-інтерфейсу за допомогою електроенцефалографічних сигналів: система розрізняє команди вліво, вправо і бездіяльність.
Команди вліво і вправо активують стимулюючий пристрій черепахи через Wi-Fi, повертаючи циліндр так, щоб розріз циліндра змістився в потрібному напрямку, викликаючи інстинктивний поворот черепахи в потрібну сторону.
Систему протестували спочатку у лабораторних умовах, а потім на відкритому повітрі, при цьому оператор знаходився в п'яти кілометрах від тварини.
За словами авторів статті, у всіх тестах черепахи успішно впоралися із завданнями.
Підписуйтесь на наш канал в Telegram
- Поділитися: