Корейський інститут досліджень атомної енергії (KAERI) долучиться для дезактивації радіоактивно забруднених матеріалів на території Чорнобильської атомної електростанції (ЧАЕС).

Про це повідомили у Державному агентстві України з управління зоною відчуження.

Зокрема, корейські науковці приберуть фрагменти конструкцій з бетону та металу, а також металеві пластини з нержавіючої та вуглецевої сталі, які мають радіоактивне забруднення.

За словами заступника технічного директора держагентства Олександра Скомарохова, співробітництво з корейським інститутом буде взаємовигідним.

«KAERI має технічні розробки, спрямовані на дезактивацію радіоактивно забруднених поверхонь, однак випробувати ці технології на реальних, а не штучно забруднених поверхнях, не може, оскільки подібні забруднення в Кореї на сьогодні відсутні», ㅡ сказав він.

Водночас за його словами, співробітники ЧАЕС постійно шукають засоби та технології, які дезактивують радіацію та зможуть істотно зменшити кількість радіоактивних відходів, що утворюються в під час цього процесу. Для корейських науковців майданчик ЧАЕС стане свого роду лабораторним полігоном для випробування своєї технології.

Випробування на ЧАЕС триватимуть до кінця 2021 року. Якщо результати будуть позитивними, Чорнобильська АЕС отримає додаткову технологію дезактивації з правом використання виключно на промисловому майданчику станції.

Поділитись: