У Маріуполі суд визнав Валерія Кірсанова винним у коригуванні обстрілу мікрорайону «Східний» та засудив до дев'яти років позбавлення волі.

Про це повідомляється в судовому реєстрі.

У вироку зокрема повідомляється, що засуджений за власною ініціативою передавав бойовикам угрупування «ДНР» дані про місця дислокації, чисельність та маршрути пересування підрозділів і військової техніки ЗСУ та інших військових формувань України, в Маріуполі та інших населених пунктах Донецької області.

Крім того, Кірсанов передавав інформацію бойовикам про результати обстрілів членами угруповання «ДНР» селищ Зоря, Гнутове, Виноградне, а також мікрорайону «Східний».

Згідно з вироком, під час обшуку за місцем проживання обвинуваченого було виявлено та вилучено вогнепальну зброю, боєприпаси та вибухові речовини.

Своєю чергою, Кірсанов заявляв, що він не визнає свою провину за пред'явленим йому обвинуваченням, а також заперечував доведеність прокурором факту приналежності «ДНР» до терористичних організацій та приналежності своїх контактів до будь-яких незаконних формувань.

Він також стверджував, що вилучений у нього револьвер системи «Наган» зразка 1895 є антикваріатом, а вилучена граната — навчальна.

Водночас, цю позиція повністю спростовали висновки експертів.

Тож суд визнав Кірсанова винним в скоєнні кримінальних злочинів, за статтями про «створення терористичної групи чи терористичної організації» та «незаконне поводження зі зброєю, боєприпасами та вибуховими речовинами».

Термін покарання обчислюється з 18 червня 2019 року.

Зазначається, що Кірсанова засудили до 9 років позбавлення волі у 2016 році, однак він подав апеляцію і справа розглядалася повторно.

Внаслідок обстрілу «Східного» загинула 31 людина, 117 були поранені.

Раніше повідомлялось, що в Україні затримали Романа Лягіна — керівника так званої «центральної виборчої комісії ДНР», який у травні 2014 року організовував та проводив так званий референдум у Донецькій області.

Нагадаємо, 2 травня суд визнав громадянина Бразилії Рафаеля Лусваргі винним в участі у незаконних збройних формуваннях в Україні та терористичній організації і засудив його до 13 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Поділитись: