Що відбувається в окупованому Луганську, чи переростуть «розборки» бойовиків у відкрите протистояння, чи знайдуть вони компроміс і що не поділили керівники самоназваної «республіки» — з’ясовувало Громадське.

Озброєні бойовики в центрі окупованого Луганська, відключення телебачення, радіомовлення й мобільного зв’язку, відсторонення від посад — «операція проти українських диверсантів» чи переворот в самоназваній «ЛНР»?

Що відбувається в окупованому Луганську, чи переростуть «розборки» бойовиків у відкрите протистояння, чи знайдуть вони компроміс і що не поділили керівники самоназваної «республіки» — з’ясовувало Громадське.

Бойовики в балаклавах, без шевронів і знаків розрізнення заблокували адміністративні будівлі в центрі окупованого Луганська. Про це одразу ж повідомили сепаратистські ЗМІ, зокрема центральний телеканал «ГТРК Луганск».

Озброєні вони стрілецькою зброєю і мінометами. Звідки прибули, не говорять, проте стверджують, що виконують наказ блокувати в’їзди та виїзди з адміністративних будівель, і що отримали його від «міністерства внутрішніх справ ЛНР».

Керує самоназваним «міністерством» Ігор Корнет, якого напередодні ватажок бойовиків «ЛНР» Ігор Плотницький відсторонив від виконання обов’язків. Причина — кримінальне провадження проти Корнета за «незаконне проживання в чужому помешканні».

«Я ще рік тому, коли почув, що Корнет живе в чужому будинку, підходив до нього... Він відповів, що все вирішить, але більше до цього питання не повертався. А тут виявилося, що є заява від власників, що він живе в чужому будинку», — пояснював в ефірі місцевого телеканалу Плотницький.

Про відсторонення Ігоря Корнета Плотницький сказав, що це «тимчасово», й призначив нового «міністра внутрішніх справ».

Але Ігор Корнет зі своєю відставкою вирішив так просто не погоджуватися й наказав підпорядкованим йому бойовикам «взяти під контроль» адмінбудівлі в Луганську, поки керівники розбираються. Поза тим зробив відповідну заяву, що його, мовляв, не відсторонили й він досі «легітимний міністр МВС ЛНР»:

«...хочу розвіяти міфи про моє відсторонення. Останнім часом через деструктивні дії посадових осіб посилилася критика правоохоронного відомства в ЗМІ. До керівника «ЛНР» доносили недостовірну інформацію про причетність співробітників МВС до протиправної діяльності».

Перебування озброєних людей біля адмінбудівель Корнет пояснив тим, що в Луганську проходить «антитерористична операція проти українських диверсантів», водночас ситуація в місті — під контролем «глави МВС» та його «силовиків».

Серед затриманих «диверсантів» Корнет перерахував керівницю луганського каналу «ГТРК Луганск» Анастасію Шуркаєву (саме цей телеканал одним з перших повідомив про захоплення Луганська невідомими військовими — ред.), «керівницю адміністрації голови ЛНР» Ірину Тейцман і «керівника служби урядової безпеки МВС ЛНР» Евгена Сільвестрова. Фактично це люди Плотницького, яких Корнет звинуватив в «інсценуванні держперевороту в ЛНР» восени 2016 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Доноси та арешти в «ЛНР»: Плотницький намагається утримати владу.

Ігор Плотницький наразі ніяких радикальних заходів не вживає, «перекидаючись» заявами з Корнетом. Уже після «звернення» Корнета  Плотницький відповів, що той таки дійсно відсторонений, хоча й «сам цього ще не усвідомив»:

«...запевняю, що заява Корнета не має ніяких підстав та юридичної сили. Ще відучора він законно відсторонений від посади: є рішення суду, клопотання від відповідного комітету народної ради».

Ватажок бойовиків самоназваної «ЛНР» Ігор Плотницький (ліворуч) і відсторонений «глава МВС ЛНР» Ігор Корнет (праворуч) під час урочистостей в актовій залі будівлі обласного управління МВС України в Луганську, архівне фото Фото з сайту бойовиків

Місцеві мешканці повідомили Громадському, що в окупованому Луганську відключили телебачення й радіомовлення.

«Працювало і радіо, і телебачення. Близько 17-ї години (16:00 за київським часом — ред.) усе припинило працювати», — розповіла мешканка Луганська Ніна Олександрівна.

«Ми ввімкнули телевізор. Пише, що немає сигналу. На всіх місцевих каналах», — підтверджує луганчанка Ірина.

Також повідомляється, що в центрі міста відсутній мобільний зв’язок, на подібні проблеми скаржаться й мешканці південних кварталів Луганська.

Чи піде Плотницький у відкриту «контратаку», наразі невідомо. Кілька тижнів тому конфлікт між ватажком бойовиків «ЛНР» Ігорем Плотницьким і так званим «міністром внутрішніх справ ЛНР» Ігорем Корнетом перейшов у відкриту, медійну площину.

Корнета звинуватили в тому, що упродовж 3 років він незаконно жив у чужому будинку. Виселяти Корнета Плотницкий приїхав не один, а зі знімальною групою підконтрольного сепаратистам місцевого телеканалу. У відеоролику показали й власницю будинку, яка розповіла про те, «що Корнет украв її особисті речі з шафи». Таким чином процес виселення «міністра» показали по телебаченню й виклали в інтернет.

У сюжеті пенсіонерка розповідає, що мешкала в цьому будинку до того, як його захопив самоназваний «міністр». Усередині  і це видно на відео  портрет екс-народного депутата від «Партії Регіонів» Валерія Букаєва, який також був президентом луганського футбольного клубу «Зоря». Він помер у 2009 році від тяжкої хвороби. Пізніше з’ясувалося, що жінку-пенсіонерку, яка назвалася власницею будинку, звуть Ніна Хмелевцова. Вона — мати вдови Букаєва Марини.

Корнету після публічного приниження нічого не залишилось, як звільнити зайняте помешкання. 20 листопада Плотницький підписав «указ» про відсторонення Корнета з посади так званого «глави МВС» і заявив про порушення проти нього кримінального провадження.

Конфлікт у верхівці бойовиків самоназваної «ЛНР», зокрема між Плотницьким і Корнетом, триває вже давно. Чергове загострення сталося торік. 6 серпня 2016 року в Луганську на Плотницького  скоїли замах  підірвали машину. А у вересні в самоназваній «ЛНР» заявили про спробу перевороту, коли Плотницького намагались усунути з посади співробітники так званої «міліції» і «держбезпеки».            

Поза тим у «керівників ЛНР», за даними джерел Громадського, різні російські «куратори». У Плотницького  помічник президента РФ Владислав Сурков, а в Ігоря Корнета — ФСБ. 

Поділитись: