Король Нідерландів попросив вибачення за причетність своєї країни до работоргівлі

Король Нідерландів Віллем—Олександр 1 липня офіційно просив вибачення за причетність своєї країни до работоргівлі та наслідки, які є досі.
Король виступав на церемонії з нагоди 160-ї річниці законного скасування рабства в Нідерландах, включаючи їх колишні колонії в Карибському басейні.
«У цей день, коли ми згадуємо нідерландську історію рабства, я прошу вибачення за цей злочин проти людства», — сказав він. Водночас додав, що расизм у суспільстві Нідерландів залишається проблемою, і не всі підтримають його вибачення.
Вибачення лунають на тлі ширшого перегляду колоніального минулого Нідерландів, включаючи участь як в атлантичній работоргівлі, так і в рабстві в колишніх азіатських колоніях.
У 2020 році Віллем-Олександр просив вибачення в Індонезії за «надмірне насильство» під час колоніального панування Нідерландів.
Згодом прем'єр-міністр Марк Рютте визнав, що держава Нідерландів несе відповідальність за атлантичну работоргівлю та отримала від неї прибуток, і перепросив.
Рютте заявив, що уряд не буде виплачувати репарації, як рекомендувала консультативна група у 2021 році.
У червні нове дослідження показало, що між 1675 і 1770 роками правителі Нідерландів отримали еквівалент 545 мільйонів євро у перерахунку на сьогоднішні гроші від колоній, де було примусове рабство.
Нідерландський королівський дім замовив незалежне розслідування ролі королівської родини в колоніальній історії, результати якого очікуються у 2025 році.
- Поділитися: