Король Саудівської Аравії Салман ібн Абдул-Азіз Аль Сауд призначив спадкоємцем престолу свого 31-річного сина Мухаммада бін Салмана.

Король Саудівської Аравії Салман ібн Абдул-Азіз Аль Сауд призначив спадкоємцем престолу свого 31-річного сина Мухаммада бін Салмана.

Про це повідомляє Associated Press.

До цього першим в черзі на саудівський престол був племінник короля і дядько нинішнього кронпринца — Мухаммед бен Найеф бен Абдул-Азіз, який займав пости голови МВС і заступника прем'єр-міністра.

Агентство відзначає, що до того, як Салман в січні 2015 року став королем, принц Мухаммед був мало відомий саудівцям. Коли сам Салман був принцем, Мухаммед очолював його двір.

До теперішнього часу в керівництві Саудівської Аравії Мухаммед бен Салман вже контролював оборону, нафтову і економічну сфери. Його призначення підтримав 31 з 34 членів Ради присяги, в який входять старійшини династії саудитів.

Мухаммед бен Салман зберіг пост міністра оборони і був призначений заступником прем'єр-міністра.

Раніше Мухаммед бен Салман неодноразово говорив, що має намір позбавити країну від нафтової залежності, істотно диверсифікувавши економіку.

Також, як зазначає Bloomberg, Мухаммед бен Салман є ключовою фігурою в нинішньому протистоянні Саудівської Аравії та інших країн Близького Сходу з Катаром. Як міністр оборони він також курує війну в Ємені.

Нагадаємо, 5 червня Саудівська Аравія, Єгипет, Об'єднані Арабські Емірати і Бахрейн оголосили про розрив дипломатичних відносин з Катаром. Також Катар виключили з коаліції, яка веде переговори з повстанцями в Ємені.

Про розрив дипломатичних відносин з Катаром заявили також Ємен, Лівія, Мальдіви і Маврикій. Дев'ятою країною, що розірвала дипломатичні відносини з Катаром стала Мавританія. 

Рішення було прийнято через підозри в підтримці Катаром ісламістських угруповань, включно з «Братами-мусульманами», «Ісламською державою» і «Аль-Каїдою».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ізоляція Катару: як фейки й хакери стають зброєю в арабському світі.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: