Дніпровський меткомбінат знаходиться на межі зупинки виробництва, оскільки він залежить від поставок коксу з Алчевська.

У корпорації «Індустріальний союз Донбасу» підтверджують зупинку своїх промислових підприємств в Алчевську та попереджають про загрозу зупинки Дніпровського меткомбінату внаслідок дій учасників так званої «економічної блокади» Донбасу.

Про це йдеться у прес-релізі корпорації, оприлюдненому 16 лютого.

«Ми офіційно підтверджуємо, що, починаючи з сьогоднішнього дня в Алчевську повністю припинено провадження чавуну, сталі, прокату, металургійного коксу. Дніпровський металургійний комбінат, який знаходиться в Кам'янському Дніпропетровської області також знаходиться на межі зупинки виробництва, оскільки він безпосередньо залежить від поставок коксу з Алчевська», – йдеться у повідомленні.

Крім того, у корпорації висловили невдоволення з приводу заяв представників самоназваної «ЛНР», зокрема її глави – Ігоря Плотницького, про «націоналізацію» їх підприємств в Алчевську.

«Нам, безумовно, тяжко чути заяви від представників «ЛНР» про будь-якій формі примусової «націоналізації» наших промислових підприємств, які знаходяться в Алчевську», – повідомляють в компанії.

Зауважується, що протягом вже майже трьох років від початку конфлікту на Донбасі, промислові підприємства корпорації, які знаходяться на непідконтрольній території Луганщини, працюють виключно у відповідності із законами України.

«В умовах, коли підприємства будуть примусово «націоналізовані» суб'єктами, які не мають будь-якого визнаного правового статусу, промислові підприємства перетворяться в набір будівель і споруд. З таким суб'єктом з «невизначеним правовим статусом» надалі не вестимуть будь-яку кооперацію міжнародні банки, фінансові інститути, страхові агентства та інші важливі учасники міжнародних економічних відносин», – зауважують в «Індустріальному союзі Донбасу».

В компанії додають, що вони «принципово поза політикою» і закликають всі сторони, «залучені до будь-яких форм політичних процесів і будь-яких форм протистояння по обидва боки лінії розмежування, утримуватися від силових форм втручання у діяльність промислових підприємств».

Раніше в коментарі Громадському народний депутат, екс-голова ради директорів компанії «Індустріальний союз Донбасу» Сергій Тарута розповів, що блокада залізниць призведе до зупинки заводів в Алчевську та Маріуполі. І через це сотні тисяч людей втратять роботу.

Вдень 15 лютого у керівництві Алчевського меткомбінату повідомили Громадському, що роботу меткомбінату буде зупинено мінімум на місяць через відсутність поставок сировини внаслідок блокування залізниці.

Напередодні, повідомлялось, що 13 лютого Алчевський меткомбінат призупинив роботу.

Нагадаємо, що 10 лютого учасники акції з «економічної блокади» окупованого Донбасу заблокували магістраль Ясинувата-Костянтинівка на ділянці поблизу станції Фенольна.

2 лютого «Штаб блокади торгівлі з окупантами» перекрив колію поблизу Бахмута.

А 25 січня була заблокована залізниця «Луганськ-Лисичанськ-Попасна» на ділянці Гірське-Золоте для припинення торгівлі з незаконними збройними формуваннями.

16 лютого учасники «блокади» заявили про встановлення блокпосту на автошляху поблизу Золотого на Луганщині.

15 лютого на позачерговому засіданні Кабмін запровадив надзвичайні заходи в енергетиці.

Пізніше прем'єр Володимир Гройсман повідомив, що Україна заблокувала експорт антрациту на період дії надзвичайних заходів в енергосистемі.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: