Пілотований космічний корабель Crew Dragon, розроблений компанією SpaceX, здійснить перший політ до Міжнародної космічної станції у лютому. Однак цього разу політ здійснять без екіпажу.

«Приблизно місяць до першого випробувального орбітального польоту Crew Dragon», — написав засновник компанії SpaceX Ілон Маск.

Раніше повідомлялося, що перший демонстраційний запуск Crew Dragon без екіпажу мав відбутися 17 січня.

У листопаді 2018-го SpaceX повідомила, що перший пілотований політ корабля Crew Dragon перенесли на червень 2019 року. У NASA зазначили, що це буде перший з 2011 року політ астронавтів до МКС на американському кораблі.

3 серпня NASA оголосила імена астронавтів, які здійснять перші пілотовані польоти вказаних апаратів. Так, на кораблі Crew Dragon полетять Боб Бенкен, Даг Харлі, Сані Вільямс, та Віктор Гловер, а на CTS-100 Starliner — Ерік Боул, Кріс Фергюсон та Ніколь Анапу Ман.

Також нагадаємо, NASA не планує продовжувати контракт з Росією, таким чином відмовляючись від російських «Союзів», на яких американські астронавти літали на МКС останні роки. В майбутньому космонавтів на Міжнародну космічну станцію має доставляти Crew Dragon. Зазначимо, що після закриття американської програми «Шаттл» російські компанії «Енергія» та «Роскосмос» були монополістами на ринку пілотованих польотів.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile