Косовська поліція зупинила й обшукала сина президента Сербії за напис на футболці

Поліція Косова зупинила автомобіль із сином президента Сербії Данилом Вучичем, який прибув до частково визнаної республіки на мітинг у футболці з написом «Капітуляція — не варіант».
Про це пишуть місцеві видання Koha, Kurir і державна телерадіокомпанія Сербії РТС.
За даними ЗМІ, Данила Вучича зупинила косовська поліція через напис на його футболці. На відео з місця подій видно, як правоохоронці зупинили два автомобілі на белградських номерах. Син президента Сербії стояв біля автомобіля, а поліція обшукувала авто.
Данило Вучич перебував у місті Грачаниця, що в Косові, де був присутній на мітингу з нагоди сербського свята Відовдана. У місцевому монастирі зібралися кілька сотень громадян Сербії.
Президент Сербії Александар Вучич заявив, що його сина тричі зупиняла й обшукувала косовська поліція, але той все ж відмовився зняти футболку з написом «Капітуляція — не варіант».
«Поліція вимагала від нього за всяку ціну зняти футболку... Данило не погодився, і тоді вони наставили на нього зброю і запитали: "Ім'я батька?". Він відповів: "Александар! Це мій батько і ваш президент!". Футболки не знімав, обличчя не заплямував. Здаватися не варіант!» — написав Вучич в Instagram.
Однак міністр внутрішніх справ Косова Джелал Свечла назвав президента Сербії «хронічним брехуном» і запевнив, що його сина Данила поліція Косова зупиняла тільки один раз.
За його словами, правоохоронці попросили зняти «провокаційну футболку», яку носив Данило Вучич, його автомобіль обшукали, а потім хлопця відпустили.
«Він в'їхав у Косово як звичайний громадянин. Немає спеціальних процедур для звичайних громадян. Потім він з'явився у Грачаниці із цією провокаційною футболкою. Поліція зупиняла машини, які поводилися дивно. Його попросили зняти цю провокаційну футболку для усіх громадян Косова. Це все, і вони виїхали до Сербії», — каже Свечла.
Трохи контексту
Косово, колишня провінція Сербії, оголосила незалежність 2008 року — це визнали більшість країн Заходу, але не визнала Сербія і деякі інші країни, зокрема росія і Китай.
У 2013 році між Косовом і Сербією уклали угоду про нормалізацію відносин, яка містить план поступового розв'язання взаємних проблем. Проте сторони не завжди дотримувалися домовленостей, що періодично спричинювало напруженість.
Востаннє напруженість між Косовом і Сербією зросла у квітні, коли на півночі Косова, де проживають переважно серби, відбулися муніципальні вибори. Без голосів сербської громади перемогу здобули політики албанського походження. Тому стався конфлікт між косовською поліцією і місцевим населенням.
Напруженість досягла кульмінації 29 травня, коли місцеві серби зіткнулися із солдатами місії НАТО в Косові — KFOR. У сутичках постраждали десятки людей з обох сторін.
Європейський Союз вимагав від Косова урегулювати ситуацію, але зрештою пообіцяв обмежити взаємодію із частково визнаною республікою через ігнорування прохань. А втім, уряд Косова вже надіслав Брюсселю план зменшення напруженості.
- Поділитися: