УКРАЇНА

Кожен українець «винен» близько $1800 за державним боргом — VoxUkraine

20 серпня, 2018 13:57
УКРАЇНА/Кожен українець «винен» близько $1800 за державним боргом — VoxUkraine
Зберегти
Вигляд
Розмір державного боргу України у розрахунку на кожного громадянина складає близько 1800 доларів, з яких близько 60% — за зовнішніми запозиченнями.

Розмір державного боргу України у розрахунку на кожного громадянина складає близько 1800 доларів, з яких близько 60% — за зовнішніми запозиченнями.

Про це йдеться у аналітичному матеріалі експертів VoxUkraine.

За розрахунками експертів, загальний державний борг України наразі складає близько 76,3 мільярдів доларів, що перевищує 80% від валового внутрішнього продукту.

Крім цього, експерти зазначають, що наразі уряд не має достатньо ресурсів для погашення планових платежів за державним боргом у найближчі декілька років, що створює ризик оголошення урядом фактичної неплатоспроможності. Крім цього, за даними експертів, такий ризик зростає в умовах проведення виборів у країні.

«Зрештою, реструктуризація або дефолт хоч і дозволять знизити боргове навантаження, але можуть спровокувати підвищення попиту на іноземну валюту і девальвацію гривні, закриють для України зовнішні ринки запозичень на довгі роки, що буде стримувати економічний розвиток у майбутньому», — йдеться у матеріалі.

Там зазначають, що єдиним виходом для уряду є отримання траншу фінансування від МВФ у розмірі 1,9 мільярдів доларів, який автоматично дозволить залучити кошти Світового банку та ЄС.

«Іноземні інвестори з побоюванням ставилися до України, і доступ країни на світовий борговий ринок був дуже обмеженим. Останніми роками, якщо не брати до уваги розміщення під гарантії США, Україна розмістила тільки 15-річні єврооблігації на $3 млрд у вересні 2017-го», — зазначають у VoxUkraine.

Там також стверджують, що наразі ситуація на світових фінансових ринках є несприятливою для України та країн, що розвиваються, оскільки зростають ставки за борговими цінними паперами США, через що падає попит на борги решти країн.

Автори також стверджують, що у разі відсутності нового траншу від МВФ на країну чекає гостра економічна криза, зокрема через знецінення гривні та високих темпів інфляції.

Нагадаємо, місія Міжнародного валютного фонду відвідає Київ у період з 6 по 19 вересня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Дефолт або гроші Китаю: чому Україні загрожує криза і що з цим робити

Наразі співпраця з Міжнародним валютним фондом не відбувається через відсутність компромісу з ключових вимог фонду до України для отримання траншу. А саме, йдеться про зрівняння цін на газ для населення та для промисловості, а також про збалансування державного бюджету України так, щоб дефіцит не перевищував 2,5% від ВВП.

26 липня під час засідання Ради фінансової стабільності її члени наголосили на тому, що відсутність співпраці з МВФ є найбільшою загрозою фінансової стабільності України.

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що МВФ відкидають будь-які компроміси стосовно ціни на газ для населення

Раніше в Європейській бізнес асоціації повідомляли, що Україні необхідно відновити співпрацю з МВФ до 20 липня, інакше загроза дефолту значно зросте.

За словами представників Європейської бізнес асоціації, МВФ не веде переговорів про співпрацю з країнами під час виборчих кампаній. Тобто, на час президентської та парламентської кампаній транш виділятись не буде.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Гривня на «американських гірках»: що буде з курсом долара

Пов`язані новини