З 8:00 9 серпня тимчасово припиняють роботу контрольні пункти в’їзду-виїзду на тимчасово окуповану територію Криму та Севастополя. Але деякі категорії людей пропускатимуть.

Як ідеться у рішення уряду, КПВВ не працюватимуть до 8:00 30 серпня.

Попри припинення роботи пунктів, перетин дозволяється, якщо ви:

  • проживаєте в Криму або Севастополі, а також там ваш транспорт чи інше майно. Тоді вам можна в’їхати,
  • проживаєте за межами Криму чи Севастополя, але дали згоду на самоізоляцію з використанням сервісу «Дій вдома» з моменту перетину КПВВ на тимчасово окуповану територію та виїзду з неї,
  • мета вашої поїздки — забезпечення захисту національних інтересів або виконання міжнародних зобов’язань,
  • представник дипломатичних установ та гуманітарних місій, що виїжджають з Криму і Севастополя.

Також виїзд з цих територій та в’їзд на неї громадян України за наявності гуманітарних підстав здійснюється за рішенням голови Державної прикордонної служби за погодженням з Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.

У Представництві президента України в Криму пояснили, що це за гуманітарні підстави можуть бути:

  • подача абітурієнтом (з одним з батьків/опікунів) документів для вступу до вишу,
  • у випадках відсутності реєстрації місця проживання, проте наявності інших підтверджень проживання в Криму/на підконтрольній уряду території,
  • необхідність дотримання принципу єдності сім’ї,
  • у випадках тяжкої хвороби особи та необхідності поповнення запасів ліків та/чи отримання медичної допомоги,
  • у випадках смерті або тяжкої хвороби близьких родичів,
  • в інших випадках, коли є підстава вважати, що ситуація вимагає невідкладного перетину особою адміністративної межі в будь-якому напрямку (зокрема й у випадках політично мотивованого переслідування з боку окупаційної влади).

У представництві просять громадян надсилати їм звернення, якщо вони хочуть виїхати чи в'їхати до Криму. Представництво буде контактувати із ДПСУ та Мінреінтеграції щодо кожного звернення громадян, які хочуть перетнути КПВВ.

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров повідомляв, що вночі біля пункту Армянськ-Каланчак зі сторони окупованого Криму біла черга приблизно 300 людей.

Ми намагаємося зв'язатися з Державною прикордонною службою, щоб дізнатися про ситуацію на КПВВ зараз.

Навіщо припиняють роботу КПВВ?

Через коронавірус. На думку української влади, в анексованому Криму можуть занижувати реальні показники захворюваності на COVID-19.

Водночас на підконтрольній території України упродовж тижня щодня виявляють понад 1000 хворих із COVID-19. Вчора, 8 серпня, повідомляли про добовий рекорд — 1 489 нових випадків.

Поділитись: