Країни Балтії готові надати 5 портів для експорту українського зерна

Литва, Латвія та Естонія запропонували п’ять своїх портів для експорту українського зерна.

Про це повідомляє міністр закордонних справ Литви Ґабріелюс Ландсбергіс.

«Країни Балтії мають п’ять портів, які можна використовувати для безпечного експорту набагато більшої кількості українського зерна», — наголосив очільник литовського МЗС.

Ландсбергіс заявив, що три країни  офіційно пропонують, щоб Європейська комісія допомогла збільшити пропускну здатність залізниць на Балтійському шляху.

Про вихід рф із «зернової угоди»

17 липня росія офіційно виступила проти продовження «зернової угоди», про це російська сторона вже повідомила представників інших сторін Спільного координаційного центру. У МЗС росії поскаржилися, що жодну з вимог росії не було виконано.

Президент Володимир Зеленський повідомив, що власники кораблів готові продовжувати постачання без росії. Пізніше він надіслав листи турецькому лідерові Реджепу Таїпу Ердогану та генсеку ООН із пропозицією продовжити роботу «зернової угоди» або її аналога в тристоронньому форматі.

19 червня стало відомо, що Угорщина, Болгарія, Польща, Румунія та Словаччина проситимуть ЄС продовжити заборону імпорту українського зерна та іншої сільськогосподарської продукції принаймні до кінця цього року. Шмигаль назвав «недружнім і популістським кроком» намір Польщі й надалі блокувати експорт українського зерна на тлі виходу рф із «зернової угоди».

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба 20 липня на засіданні Ради міністрів закордонних справ ЄС закликав максимально сприяти спрощенню продовольчого експорту з України, зокрема збільшити пропускну спроможність альтернативних транспортних коридорів «Шляхи солідарності». Хорватія та Румунія вже оголосили про свою готовність допомогти Україні експортом продовольства.