Країни Південної Америки прибрали всі згадки про Україну з декларації майбутнього саміту з ЄС — Euractiv
Країни Центральної та Південної Америки напередодні спільного саміту з Євросоюзом у Брюсселі прибрали з майбутньої декларації будь—які згадки про Україну та висловилися проти присутності на заході українського президента Володимира Зеленського.
Про це пише Euractiv, який ознайомився з контрпропозицію 33 країн Центральної та Південної Америки до проєкту тексту декларації, який їм надіслали країни-члени Європейського Союзу.
Глави держав та урядів 33 країн Спільноти держав Латинської Америки та Карибського басейну (CELAC) мають прибути на саміт до Брюсселя 17–18 липня.
Проте напередодні заходу вони відкинули зусилля ЄС згуртувати континент на підтримку України та закликали до колоніальних репарацій, зазначає Euractiv.
Як розповіли джерела, початковий текст декларації саміту, запропонований ЄС, містив кілька абзаців про підтримку України з посиланням на резолюції Генеральної Асамблеї ООН.
«У тому, що ми їм надіслали, немає нічого особливого», — зазначив один із дипломатів ЄС, ім’я якого не називають.
Проте це не влаштувало країни Латинської Америки, і вони «прибрали все, що стосується України», поскаржився інший дипломат ЄС.
Від початку великої війни росії проти України європейські лідери твердо заявляють, що післявоєнний мир має будуватися за параметрами Києва, додає Euractiv.
Натомість члени CELAC збираються спільно «виступити за серйозні та конструктивні дипломатичні вирішення поточного конфлікту в Європі, мирними засобами, які гарантуватимуть суверенітет і безпеку всіх нас, а також регіональний і міжнародний мир, стабільність і безпеку».
Додатковим подразником стало запрошення Іспанією на саміт президента України Зеленського. Однак після протесту лідерів Латинської Америки запрошення скасували.
Крім того, несподівано члени CELAC попросили європейців виплатити репарації за шкоду, завдану рабством, що, ймовірно, стане потенційно спірним питанням, наголошує Euractiv.
«Ми визнаємо необхідним вжити відповідні заходи для відновлення гідності жертв [трансатлантичної работоргівлі африканців], включно з репараціями та компенсацію, щоб допомогти зцілити нашу колективну пам’ять і повернути назад спадок недорозвиненості», — йдеться у контрпропозиції країн Латинської Америки.
Особлива увага в цьому розділі приділяється «питанням охорони здоров’я, освіти, культури, продовольчої безпеки».
Очікується, що посли ЄС обговорять зустрічну пропозицію країн Латинської Америки на засіданні 7 липня. Дипломати ЄС припускають, що саміт може завершитися без спільної декларації.
- Поділитися: