В Адміністрації президента РФ негативно відреагували на заклик президента України Володимира Зеленського зберегти санкції Заходу проти РФ.

Про це заявив прес-секретар президента РФ Володимира Путіна Дмитро Пєсков, передає ТАСС.

«Негативно (відреагували на заяву Зеленського — ред.). Ми всі знаємо, що є набір тезисів, можливо вони вже стали тривіальними, але цей набір вже неодноразово довів свою правоту», — сказав він.

За словами речника Кремля, санкції — «це двосічна зброя, що не приносить нікому користі, не допомагає розв'язати проблему та суперечить міжнародному праву». Пєсков вважає, що санкції не приносять користі ні тим, хто їх запроваджує, ні тим, проти кого їх ввели.

«Нам набагато більше імпонують слова, які ми чуємо з Києва про те, що там готується детальна дорожня карта для виконання зобов'язань української сторони щодо імплементації положень Мінських домовленостей», — додав він.

Раніше Зеленський закликав країни Заходу зберегти санкції проти Росії, назвавши їх «податком заради миру».

Напередодні ЄС продовжив санкції проти Росії за анексію Криму до березня 2020 року. Раніше заступниця міністра закордонних справ України Олена Зеркаль повідомила, що вважає подальше утримання санкції проти Росії малоймовірним

Перші санкції проти РФ за анексію Криму та війну на Донбасі США запровадили у 2014-му. Обмеження торкнулися ключових секторів російської економіки. Під санкції потрапили «Роснафта», газова компанія «Новатек», державні Зовнішекономбанк і Газпромбанк, а також підприємства російського оборонно-промислового комплексу.

16 березня 2014 року на території Автономної Республіки Крим провели невизнаний світовою спільнотою референдум про статус півострова. Президент Росії Володимир Путін 18 березня 2014 року оголосив про «включення Криму до складу РФ» — таким чином Росія анексувала український півострів. Україна, Європейський союз та Сполучені Штати не визнали результати голосування на так званому «референдумі».

Поділитись: