Ферат Сайфулаєв (зліва)
Фото:

Людмила Денісова

Ферат Сайфулаєв — кримський татарин, якого незаконно утримували у російській виправній колонії протягом 5 років, — вийшов на свободу.

Про це повідомила Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова. 

«Однак, попри звільнення громадянин України протягом 8 років буде обмежений у своїх правах і свободах. Адже відповідно до рішення суду РФ стосовоно Ферата Сайфулаєва встановлено адміністративний нагляд, а саме він буде обмежений у пересуванні та вільному виборі місця проживання», — зазначила омбудсменка.

Крім того, Сайфулаєву можуть заборонити залишати територію тимчасово окупованого Криму без відповідного дозволу так званих органів внутрішніх справ РФ.

«В умовах поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом закликаю міжнародну спільноту посилити тиск на РФ щодо якнайшвидшого звільнення громадян України, які незаконно утримуються на території Росії та тимчасово окупованого Криму», — наголосила Денісова.

Нагадаємо, Сайфуллаєва разом з двома іншими мусульманами затримали співробітники ФСБ наприкінці січня 2015 року.

7 вересня 2016 року Ферата Сайфулаєва, Рустема Ваїтова і Нурі Прімова засудили до п'яти років колонії загального режиму. Його звинуватили в участі у забороненій в РФ організації «Хізб ут-Тахрір».

«Хізб ут-Тахрір» — міжнародна ісламська політична партія та організація, яка публічно та вільно діє в країнах Європи та в США.

Поділитись: