УКРАЇНА

Суд ООН має відреагувати на ігнорування Росією рішення щодо Меджлісу

2 травня, 2018 22:21
УКРАЇНА/Суд ООН має відреагувати на ігнорування Росією рішення щодо Меджлісу
Зберегти
Вигляд
Глава Кримськотатарського ресурсного центру Ескандер Барієв заявив,  що РФ не виконує рішення Міжнародного суду ООН щодо відновлення роботи представницького органу влади кримськотатарського народу — Меджлісу.

Глава Кримськотатарського ресурсного центру Ескандер Барієв заявив,  що РФ не виконує рішення Міжнародного суду ООН щодо відновлення роботи представницького органу влади кримськотатарського народу — Меджлісу. 

Про це він розповів в ефірі «Громадське.Крим».

«19 квітня ми змогли отримати, достатньо серйозне на мій погляд,  вагоме рішення Міжнародного суду ООН, рішення проміжкове. Де повідомляється, що Росія повинна припинити расову дискримінацію українців і кримських татар і припинити заборону на представницькі органи кримськотатарського народу» — розповів Барієв.

За словами Барієва Росія відмовляється виконувати рішення Міжнародного суду ООН, що є безперецедентним випадком.

Тому, як розповів Барієв, представники Меджлісу та Кримськотатарського ресурсного центру направили звернення до МЗС та Мін'юста РФ з вимогою перекласти на російську мову та опублікувати на офіційних сайтах рішення суду. За словами Барієва дані заявив в держустановах проігнорували.

 Окрім того Меджліс подав до так званого Верховного суду Криму прохання на повторний розгляд справи про заборону кримськотатарського органу за  нововиявленими обставинами .

Як повідомив Барієв йому відмовили в розгляді посилаючись на відсутність пакету документів російською мовою. Кримськотатарський активіст заявляє, що має право подавати документи українською мовою, так як вона є офіційною мовою в Криму. 

«Ми сподіваємось, що буде реакція на рішення Міжнародного суду. Ми збираємо весь фактаж, який буде підтримувати рішення 19 квітня» —наголосив глава Кримськотатарського ресурсного центру. 

Нагадаємо, 24 квітня Україна звернулася до Міжнародного суду ООН з проханням підтвердити, що Росія зобов’язана скасувати заборону діяльності Меджлісу відповідно до наказу суду ООН від 19 квітня 2017 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Позов України проти РФ: що вирішив суд ООН

Пов`язані новини