Україна просить суд ООН змусити Росію скасувати заборону Меджлісу
Україна звернулася доМіжнародного суду ООН зпроханням підтвердити, щоРосія зобов’язана скасувати заборону діяльності Меджлісу відповідно донаказу суду ООН від 19квітня 2017року.
Україна звернулася до Міжнародного суду ООН з проханням підтвердити, що Росія зобов’язана скасувати заборону діяльності Меджлісу відповідно до наказу суду ООН від 19 квітня 2017 року.
Таке звернення надіслало суду українське Міністерство закордонних справ, передає прес-служба відомства.
«Минув рік, та, не зважаючи на чіткий припис наказу, Російська Федерація продовжує здійснювати заборону та перешкоджати діяльності Меджлісу. Вже зрозуміло, що Росія не збирається скасовувати дію дискримінаційної заборони діяльності Меджлісу », — зазначають в МЗС.
Дипломати наголосили, що текст наказу є абсолютно чітким, зрозумілим та вимагає негайного скасування заборони, відтак Україна принципово не погоджується з такою позицією.
Також наказ Міжнародного суду ООН зобов’язує Росію забезпечити доступ до освіти українською мовою та запобігати усім формам расової дискримінації.
Україна знову зауважила, що дії РФ суперечать нормам міжнародного права.
«Звертаємось до міжнародного суспільства із закликом наполягати на тому, щоб Російська Федерація дотримувалась норм міжнародного права, включаючи виконання обов’язкових наказів Міжнародного суду ООН», — підсумували у заяві.
У лютому повідомлялося, що Україна готує позов в Міжнародний суд ООН проти Росії щодо порушення Морської конвенції.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Позов України проти РФ: що вирішив суд ООН
19 квітня 2017 року у межах позову України проти РФ Міжнародний суд ООН ухвалив рішення, згідно з яким РФ зобов’язана забезпечити дотримання прав кримських татар в анексованому Криму, дозволити діяльність меджлісу кримськотатарського народу і забезпечити доступність освіти українською мовою.
У квітні 2016 року так званий Верховний суд Криму визнав Меджліс кримськотатарського народу екстремістською організацією та заборонив його діяльність на території РФ. Верховний суд РФ у вересні 2016 року визнав законною цю заборону, відхиливши апеляційну скаргу представників меджлісу.
У березні 2017 року Меджліс подав скаргу до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ).
- Поділитися: