УКРАЇНА

Кримського політв’язня Куку вивезли з СІЗО Ростова в невідомому напрямку — адвокат

10 липня, 2018 11:39
УКРАЇНА/Кримського політв’язня Куку вивезли з СІЗО Ростова в невідомому напрямку — адвокат
Зберегти
Вигляд
Кримський політв’язень Емір-Усеїн Куку, якого етапували до Ростова, зник зі слідчого ізолятора. Його вивезли в невідомому напрямку.

Кримський політв’язень Емір-Усеїн Куку, якого етапували до Ростова, зник зі слідчого ізолятора. Його вивезли в невідомому напрямку.

Про це повідомив адвокат міжнародної адвокатської групи Олександр Попков з посиланням на адвоката Куку Сергія Локтєва.

Локтєв приїхав до політв’язня в СІЗО, однак йому відмовили в допуску до Куку під приводом того, що його звідти вивезли. Куди саме — у російському СІЗО говорити відмовились.

Зазначимо, що Емір-Усеїн Куку вже 14 днів голодує на знак протесту.

Раніше уповноважена Верховної Ради з прав людини повідомила, що у кримського політв’язня Куку значно погіршилось здоров’я.

Емір-Усеїн Куку оголосив голодування у свій 42-й день народження — 26 червня. 

Еміра-Усеїна Куку затримали 11 лютого 2016 року під час масових обшуків і затримань в анексованому Криму. У липні 2016 року його помістили в спецблок СІЗО як «небезпечного підсудного».

Згодом Куку звинуватили в підготовці до «насильницького захоплення влади».

У грудні 2017 року кримчанина етапували з Криму в Ростов-на-Дону.

Нагадаємо, що станом на 4 липня у російських та підконтрольних Кремлю кримських тюрмах голодують загалом п'ятеро політв'язнів — це Володимир Балух, Олег Сенцов, Олександр Шумков, Станіслав Клих та Емір-Усеїн Куку.

У Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії. 58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Пов`язані новини