УКРАЇНА

Кримськотатарського активіста Мустафаєва арештували на 12 діб через пост у Facebook

4 вересня, 2018 18:44
УКРАЇНА/Кримськотатарського активіста Мустафаєва арештували на 12 діб через пост у Facebook
Зберегти
Вигляд
Підконтрольний окупаційній владі Київський районний суд Сімферополя заарештував на 12 діб кримськотатарського активіста Марлена Мустафаєва, у якого вранці 4 вересня силовики провели обшук.

Підконтрольний окупаційній владі Київський районний суд Сімферополя заарештував на 12 діб кримськотатарського активіста Марлена Мустафаєва, у якого вранці 4 вересня силовики провели обшук.

Про це повідомляє проект «Радіо Свобода» — «Крим.Реалії».

Мустафаєва звинуватили у порушенні статті 20.3 КоАП Росії «Пропаганда або публічна демонстрація атрибутики або символіки екстремістських організацій».

За версією слідства, активіст у серпні 2014 опублікував на своїй сторінці Facebook пост з символікою організації «Хізб ут-Тахрір», яку визнали незаконною в Росії та анексованому нею Криму.

За словами захисників арештованого активіста, експертизу публікації Мустафаєва проводив «фахівець з неналежною кваліфікацією» — історик за освітою. У цьому зв’язку юрист Назім Шейхмамбетов заявив клопотання про залучення до аналізу запису кваліфікованих релігієзнавців. В задоволенні клопотання було відмовлено.

Мустафаєва прийшли підтримати близько 50 співвітчизників.

Раніше  повідомлялося, що силовики провели обшуки у будинку кримськотатарського активіста Мустафаєва. Після обшуків Мустафаєва затримали і доставили в так зване «управління» МВС в анексованому Криму.

У лютому 2017 року підконтрольний окупуційній владі Київський «суд» Сімферополя виніс вирок про арешт затриманого російськими силовиками мусульманина Марлена Мустафаєва за публікацію у соціальній мережі «Вконтакте» у 2014 році. 

Тоді  Мустафаєву присудили 11 днів адміністративного арешту за пост липня 2014 року у ВК із зображенням символіки Хізб ут-Тахрір, забороненої у Росії. Активіст вийшов з-під арешту 4 березня.

Нагадаємо, вперше Мустафаєва затримали вранці 21 лютого 2017 року. Пізніше в його будинку почалися обшуки. Люди, які прийшли підтримати родину Мустафаєва та зняти на відео дії силовиків, також були затримані. Десятьох осіб разом з Мустафаєвим доставили в Київський районний суд окупованого Сімферополя. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Покинути Крим — все одно що покинути хвору матір», — спецрепортаж до третьої річниці окупації

Пов`язані новини