УКРАЇНА

«Крисіна — за грати»: у Києві вимагали ув'язнення учасника нападу на журналіста Веремія

25 грудня, 2017 15:13
УКРАЇНА/«Крисіна — за грати»: у Києві вимагали ув'язнення учасника нападу на журналіста Веремія
Зберегти
Вигляд
Шевченківський районний суд відпустив Юрія Крисіна, учасника озброєного нападу на журналіста В’ячеслава Веремія під час Євромайдану.

Понад 300 людей на Майдані у Києві прийшли на акцію з вимогою ув'язнити Юрія Крисіна, учасника озброєного нападу на журналіста В’ячеслава Веремія під час Євромайдану, унаслідок чого останній помер. 

Учасники акції вимагають скасувати рішення суду від 22 грудня про звільнення Крисіна, попри визнання його провини. 

Фото: Дмитро Реплянчук/ Громадське

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Шкаф»: 7 фактів про фігуранта справи «тітушок» Юрія Крисіна.

Слідчий і прокурор працювали в інтересах Крисіна, зазначила адвокатка родин Небесної Сотні Євгенія Закревська. Вона закликала усіх присутніх приходити на засідання судів, аби недопустити підтримання рішення на користь Крисіна в апеляції.  

Депутат Сергій Лещенко, адвокат Масі Найєм Фото: Facebook/Ірина Ромалійська

Адвокатка потерпілої родини Веремія Вікторія Дейнеко підтвердила, що подаватиме апеляцію на рішення суду від 22 грудня. 

Фото: Дмитро Реплянчук/ Громадське

На акції був присутній головред загиблого Веремія, керівник газети «Вєсті» та «Страна.uа» Ігор Гужва. Між ним та лідером націоналістичної організації С14 Євгеном Карасем сталася словесна перепалка. Другий звинуватив Гужву у тому, що той нібито захищав «тітушок» під час Майдану. Гужва відповів, що був «за правду», на що Карась плюнув йому в обличчя. 

22 грудня Шевченківський суд Києва визнав Крисіна винним у хуліганстві та нанесенні неважких тілесних ушкоджень, засудивши до 4 років в’язниці. Але 2 з них — на випробувальному терміні. Тобто, якщо за 2 роки Крисін не вчинить нового злочину, він не відбуватиме термін за цією справою. Якщо ж скоїть нове правопорушення — муситиме відбути 4 роки за справою Веремія й термін за новим вироком. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Шкаф»: Як фігурант справи «тітушок» уникнув СІЗО.

Крисін визнав свою провину в побитті Веремія, а відео, як журналіста б’ють битою, доступне в інтернеті.

У 2014 році до Крисіна приставили державну охорону через нібито загрозу його життю, а запобіжний захід змінили на домашній арешт.

Менше з тим, за цей час він став фігурантом інших справ, зокрема, справи про напад на автозаправну станцію «Народна АЗС» у Києві в районі аеропорту «Жуляни» 5 травня 2016 року.

7 лютого 2017-го Печерський суд не продовжив цілодобовий домашній арешт Юрієві Крисіну, відхиливши клопотання ГПУ. А в квітні Крисіну дозволили зняти електронний браслет

Спілка журналістів вимагає від президента відреагувати на рішення у справі вбивства журналіста Веремія. 

Пов`язані новини