Криворізький гірничо-металургійний комбінат «ArcelorMittal Кривий Ріг» почав закупівлі сировини в Росії після блокади поставок з окупованого Донбасу.

Криворізький гірничо-металургійний комбінат «ArcelorMittal Кривий Ріг» почав закупівлі сировини в Росії після блокади поставок з окупованого Донбасу.

Про це керівник постачання підприємства Гириш Сардана повідомив в інтерв’ю корпоративному виданню «Металург». Таку ж інформацію Громадському підтвердив і сам комбінат.

За словами Сардани, підприємство почало закуповувати сировину в Росії через високі ціни на вугілля і кокс на міжнародному ринку, а також через заборону торгівлі з окупованим Донбасом.

«Однак через санкції, введені щодо певних транспортних компаній, ми маємо справу з нестачею вагонів, необхідних для доставки сировини з Росії. Попри всі труднощі, поставки не припинялися.

Ще однією проблемою стала відсутність достатньої кількості вагонів і локомотивів з боку Укрзалізниці, що спричинило збої в постачаннях вапняку з західної частини України і, як наслідок, зменшення обсягів надходження цієї сировини на підприємство», — сказав Сардана, цитує видання «Інтерфакс-Україна».

 При цьому він зазначив, що підприємство працювало на повну потужність, що допомогло досягти рекордного рівня виробництва сталі (еквівалентної) — 7 млн тонн.

У прес-службі ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» з посиланням на дані Державної фіскальної служби відповіли Громадському, що у 2017 році Україна збільшила закупівлі вугілля за кордоном майже вдвічі у порівнянні з 2016-им. Більше половини від всього обсягу постачань припало на Російську Федерацію. В цілому, підприємства гірничо-металургійного комплексу України щомісячно імпортують близько 1,2 млн тонн вугілля. Частка «АрселорМіттал Кривий Ріг» складає лише 25% від загального обсягу галузевого вжитку.  

Зараз для забезпечення виробництва «АрселорМіттал Кривий Ріг» імпортує вугілля та кокс з Польщі, Чехії, Казахстану, США, Канади, Колумбії, Австралії, Китаю, а також Росії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Спецпроект «Сіра Зона»: як живуть робітники заблокованих підприємств Донбасу.

Нагадаємо, що РНБО заборонила рух вантажів через лінію зіткнення на Донбасі. 16 березня Порошенко ввів у дію рішення РНБО.

ДЕТАЛЬНІШЕ ЧИТАЙТЕ: Що означає рішення РНБО про «блокування» Донбасу.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile