Конституційний суд на засіданні у п'ятницю визнав неконституційним обмеження максимального розміру пенсій суддів у відставці сумою 10 тисяч 740 гривень.

Про це повідомив народний депутат Леонід Ємець, який перебуває у КС.

«Щойно Конституційний суд повернув суддям супер доплати до пенсій. Ті, які ми скасували», – повідомив Ємець.

«І це не новим суддям зарплати, – ні це тим які вже у відставці. Тим які були суддями у часи Кучми і Януковича», – додав депутат.

Нагадаємо, 22 січня 2016 року пленум Верховного суду України вирішив звернутися до Конституційного суду з проханням визнати невідповідними Конституції положення абзацу 1, 2, 4, 6 ч. 5 ст. 141 закону України «Про судоустрій і статус суддів», відповідно до яких на період з 1 січня по 31 грудня 2016 року особам, які працюють на посадах і на умовах, передбачених законом про держслужбу і про прокуратуру, щомісячне довічне грошове забезпечення не виплачується.

Крім того, положеннями статті 141 закону передбачається, що з 1 січня 2017 року виплати щомісячного довічного грошового забезпечення на період роботи на посадах, які дають право на його призначення, а також право на призначення пенсій, призупиняється, і на цей період виплачується пенсія відповідно до загальнообов'язкового державного пенсійного страхування.

Крім цього, дані положення закону вказують, що максимальний розмір щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці з урахуванням всіх надбавок і підвищень не може перевищувати 10 тисяч 740 грн.

Верховний суд обгрунтовував тоді своє подання тим, що зазначені положення закону істотно звужують і частково скасовують обсяг конституційних гарантій незалежності суддів як складової їхнього правового статусу.

Поділитись: