УКРАЇНА

КСУ визнав оподаткування пенсій неконституційним

28 лютого, 2018 12:38
УКРАЇНА/КСУ визнав оподаткування пенсій неконституційним
Зберегти
Вигляд
Суд вирішив визнати неконституційним положення Податкового кодексу, які свідчать про те, що до загального неоподатковуваного доходу платника податку включаються суми пенсій або щомісячного довічного грошового утримання

Конституційний суд України 27 лютого визнав неконституційним оподаткування пенсій.

Про це йдеться на сайті суду.

Зазначається, що рішення стосується проваджень у справах за конституційним поданням 48 народних депутатів України та Верховного суду України, об'єднаних ухвалою Конституційного суду від 26 січня 2016 року в одне конституційне провадження.

Судді встановили, що оподаткування пенсії, починаючи з її певного розміру, порушує справедливий підхід у встановленні пенсії, оскільки призводить до її фактичного зменшення.

Конституційний суд України також констатував, що після запровадження в законодавстві України з 1 липня 2014 року оподаткування пенсій протягом двох років Верховна Рада України тричі вносила зміни.

Таким чином люди, які мають право на пенсійні виплати, об'єктивно не могли бути впевненими у своїх правомірних очікуваннях щодо стабільності правового регулювання у цій сфері.

Тому встановлені у законодавстві України про оподаткування пенсій та зміни суми, з якої починається таке оподаткування, суперечить таким елементам конституційного принципу верховенства права, як правова визначеність, правова передбачуваність, правомірні очікування і справедливість.

Суд вирішив визнати неконституційним положення Податкового кодексу, які свідчать про те, що до загального неоподатковуваного доходу платника податку включаються суми пенсій або щомісячного довічного грошового утримання.

Рішення є остаточним і не підлягає оскарженню.

Улітку 2017-го стало відомо, що виходити на пенсію в 60 років в 2018 році зможуть українці, які матимуть 25 років страхового стажу. Громадяни, які мають від 15 до 25 років страхового стажу, зможуть вийти на пенсію в 63 роки. Тоді також стало відомо, що пенсії зменшаться, але будуть звільнені від податків.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Не віком, а стажем: що треба знати про пенсійну реформу

Пов`язані новини