Війна

Кучма розраховує, що наступний обмін заручників на Донбасі відбудеться до березня

2 лютого, 2018 16:18
Війна/Кучма розраховує, що наступний обмін заручників на Донбасі відбудеться до березня
Зберегти
Вигляд
Наступне звільнення незаконно утримуваних на Донбасі українських громадян в форматі обміну повинно відбутися до березня 2018 року, проте ключовим фактором залишається позиція Росії.

Наступне звільнення незаконно утримуваних на Донбасі українських громадян в форматі обміну повинно відбутися до березня 2018 року, проте ключовим фактором залишається позиція Росії.

Про це заявляє другий президент України, представник країни в Тристоронній контактній групі Леонід Кучма, передає «Інтерфакс-Україна».

«Я думаю, що сьогодні ніхто не скаже, коли це (звільнення утримуваних осіб — ред.) буде. Переговори ведуться не дуже активно. Ви знаєте, що залежить це від багатьох факторів, і найголовніший фактор — це позиція російської сторони», — сказав представник.

За його словами, обмін матиме місце, якщо Росія скаже «так».

«Я все-таки думаю, що обмін до березня місяця обов'язково буде. Ну, в крайньому випадку мені так хотілося б, і всім нам хотілося б», — сказав Кучма.

Таке вповільнення Кучма пов’язує з поточною ситуацією.

«Ви бачите, яка зараз ситуація. В тому числі і в Росії в зв'язку з цими списками («кремлівський список» — ред.), і так далі. Це теж впливає на цей процес (обміну — ред.). Ну і напередодні виборів (президента РФ — ред.), хоча мені здається, що напередодні виборів такий гуманітарний акт був би корисним і для президента Російської Федерації», — вважає Кучма.

27 грудня на Донбасі відбувся обмін заручників. Це перший за два роки та найбільший обмін. За даними СБУ,  на підконтрольну територію повернулися 73 заручники. Україна передала на окуповану територію 233 людини. 

Україна не передавала засуджених за вбивства, повідомила омбудсмен Валерія Лутковська. Уповноважена також зазначила, що повний обмін заручників «всіх на всіх» відбудеться після завершення війни на Донбасі. 

У рамках нового обміну заручників Україна очікує повернути з окупованих територій ще кількох військових.

ЧИТАЙТЕ: «Я знав, що автобус за законом — територія України» — інтерв'ю з екс-мером Торецька, який відмовився від обміну

Пов`язані новини