Поблизу окупованої Горлівки на Донеччині відбувся обмін заручників. Звільнені вже сіли в автобус та повертаються на підконтрольну Україні територію, передає корепоспондентка Громадського.

Поблизу окупованої Горлівки на Донеччині відбувся обмін заручників. Звільнені повернулися на підконтрольну Україні територію, передає кореспондентка Громадського. 

Це перший за останні два роки й наразі найбільший подібний обмін.

Загалом на підконтрольну територію повернулися 73 заручники, 16 українців з них перебували в полоні самоназваної «ЛНР». З окупованої території Донецької області повернулися 57 українців. Одна жінка висловила бажання залишитися на окупованій території. 

Серед звільнених з полону самоназваної «ЛНР» — Владислав Овчаренко, Артем Ахмеров, Валентин Богдан та Едуард Неделяєв.  Серед звільнених з полону «ДНР» — учений Ігор Козловський, громадський активіст Володимир Фомічов і військовий Олексій Кириченко, який перебував у полоні з 2014-го року. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 73 українці повернулися з полону самоназваних «ЛНР» та «ДНР» (СПИСОК)

Як повідомляє кореспондентка Громадського, Фомічов після звільнення вигукнув: «Макіївка — це Україна!». Також звільнені вигукували «Слава Україні!»

Україна передала на окуповану теритрію 233 особи. Уповноважена Ради з прав людини Валерія Лутковська повідомила, що 43 людини, які мали бути серед 306 утримуваних з української сторони, відбули покарання. Їх звільнили з-під варти, тому вони не приїхали на обмін.

Також частина людей, що приїхали на обмін, відмовилися  повертатися на підконтрольні бойовикам території Луганської і Донецької областей. Їх близько 10-15 осіб.

Лутковська зазначила, що кожного з них запитували у присутності представників Червоного Хреста про те, чи хочуть вони повертатися на непідконтрольні Україні території. 

Попередньо повідомлялося, що обмін відбудеться за формулою «306 на 74» (українська сторона передасть 306 людей, бойовики — 74).

Громадське стежило наживо за перебігом обміну та поверненням українських полонених додому.

25 грудня ватажок самоназваної «ДНР» Олександр Захарченко заявив, що обмін полоненими з Україною відбудеться 27 грудня за формулою «306 на 74». Згодом Київ підтвердив обмін полоненими на Донбасі в цей день за цією ж формулою. 

Раніше представниця України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи Ірина Геращенко повідомляла, що серед 152 заручників на Донбасі є журналісти, волонтери, підлітки та 9 жінок.

26 грудня президент України Петро Порошенко зустрівся з родичами заручників. Він висловив сподівання, що обмін відбудеться та заявив про матеріальну допомогу для звільнених з полону.

Поділитись: