Кулеба розповів над чим працюватиме Україна в Радбезі ООН

Обмеження права вето, боротьба з тероризмом та діяльність миротворчих місій – такі питання будуть пріоритетними для постійного представництва України в Раді безпеки ООН.

Про це в ефірі Громадського розповів посол з особливих доручень МЗС України Дмитро Кулеба.

«Безперечно будемо працювати над обмеженням права вето – можливостей застосування права вето в ООН. Буде в центрі уваги боротьба з тероризмом, тому що боротьба з тероризмом у нас не лише в Сирії – терористи у нас і на сході України оперують. Якраз через глобальні механізми цю тему необхідно просувати, тому що це частина глобальної світової проблеми. Буде і діяльність миротворчих місій в наших пріоритетах – у нас одна з найміцніших позицій у цій сфері. Тому над цими питаннями будемо працювати», – зазначив він.

За словами посла, планується розширити постійне представництво України: наразі є чітке розуміння того, скільки людей має працювати та скільки грошей необхідно для забезпечення роботи представників України в Нью-Йорку.

«Те, що у нас зараз на сході не ведуться безпосередньо бойові дії абсолютно не означає, що конфлікт завершено. І це дуже чіткий сигнал і аксіома, з якою ми виступаємо на міжнародній арені. Тобто конфлікт не врегульовано, і він буде остаточно врегульовано лише тоді, коли РФ під з Криму, і з Донбасу <…> Саме стратегія залишається незмінною. Рада безпеки ООН є ще одним додатковим інструментом, додаткової платформою для реалізації цієї стратегії. Але ніяких змін у нашій зовнішній політиці немає», – наголосив Кулеба.

Одночасно посол наголосив, що робота у Радбезі включає країну в розширений порядок денний світу, що «збільшує простір для дипломатичного маневру і для просування власних інтересів».

На голосуванні в ООН 15 жовтня Україну обрали непостійним членом Ради Безпеки.

Каденція Києва у РБ ООН триватиме у 2016-2017 роках.

З 2016 по 2018 рік колегами України, крім постійних членів, будуть Японія, Уругвай та Сенегал. Крім того, до кінця 2017-го у РБ засідатимуть Ангола, Венесуела, Малайзія, Нова Зеландія та Іспанія.

hromadske.tv