Сирійські демократичні сили (СДС), очолювані курдами, повідомили, що домовились з урядом Сирії президента Башара Асада про відправлення військ на північ Сирії, щоб зупинити наступ Туреччини.

Про це повідомляє The Washington Post.

Зазначається, що повідомлення Сирійських демократичних сил про домовленість з урядом Асада, якого підтримує Іран та Росія, зменшить імовірність подальшої присутності військ США у Сирії.

Перемовини тривали протягом днів. Тоді демократичні сили дійшли висновку, що не може більше розраховувати на США, їхнього головного союзника за останні п’ять років.

Поки точно невідомо коли і куди повинні дислокуватися сирійські війська. За інформацією видання, війська, ймовірно, увійдуть у прикордонні райони від міста Манбіж та Кобане.

Раніше сьогодні, 13 жовтня, стало відомо, що армія Асада оголосила про перекидання військ на північ Сирії, аби зупинити наступ Туреччини, натомість США евакуюють з цього району своїх солдатів.

До цього президент США Дональд Трамп доручив підготувати санкції проти Туреччини.

Нагадаємо, 9 жовтня президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган повідомив про те, що турецькі війська розпочали операцію «Мирна весна» на півночі Сирії, де розташовані курдські сили. У зв’язку з цим автономний уряд сирійських курдів оголосив триденну загальну мобілізацію.

Офіційно Анкара обіцяє створити на півночі Сирії зони безпеки, але фактично турки хочуть очистити від курдів райони на схід від річки Євфрат, що межують з Туреччиною. У цій зоні зокрема планують поселити частину сирійських біженців, які зараз проживають у Туреччині.

Курди є союзниками США у регіоні, але президент Дональд Трамп оголосив про вивід американських військ з Сирії. Вони не братимуть участі в операції Туреччини, але й не перешкоджатимуть.

У зв’язку з цим Трампа звинуватили у зраді курдів через те, що він «кинув їх напризволяще». Сам глава Білого дому заперечує це, наголошуючи, що США продовжують підтримувати курдів фінансово та постачають їм зброю.

У своєму Twitter Трамп написав, що США та Туреччина мають «дуже гарні» відносини, але він застерігає Анкару від будь-яких «необґрунтованих та непотрібних бойових дій», погрожуючи руйнівними наслідками для економіки Туреччини та курсу валюти країни.

Раніше Трамп вже пригрозив Туреччині «знищенням економіки» у разі «недопустимих дій» у Сирії.

Поділитись: