Міноборони США евакуює тисячу своїх військових з півночі Сирії через операцію Туреччини проти курдів, натомість урядова армія президента Башара Асада оголосила про перекидання сил у цей район «для протистояння агресії Туреччини».

Про це повідомляє BBC.

Міністр оборони США Марк Еспер заявив, що Туреччина, «ймовірно», розширить свою операцію далі, ніж планувалося. Тому американці вирішили евакуювати свої останні сили з цього району.

Державні ЗМІ Сирії повідомляють, що урядові війська направляються на північ країни, аби протистояти туркам.

Опозиційні Сирійські демократичні сили, очолювані курдами, вже попередили, що в разі продовження наступу Анкари вони не зможуть охороняти підозрюваних бойовиків «Ісламської держави» та членів їхніх сімей, які перебувають у таборах та тюрмах на території, яку контролюють курди.  

Зокрема 13 жовтня представники курдів повідомили, що близько 800 родичів іноземних бойовиків ІД втекли з табору біля Айн-Ісса, бо тут відбулися бойові зіткнення.

В ООН вже повідомили, що через наступ Туреччини свої домівки вже покинули 130 тисяч людей і ця цифра може потроїтися.

А президент США Дональд Трамп доручив підготувати санкції проти Туреччини.

Нагадаємо, 9 жовтня президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган повідомив про те, що турецькі війська розпочали операцію «Мирна весна» на півночі Сирії, де розташовані курдські сили. У зв’язку з цим автономний уряд сирійських курдів оголосив триденну загальну мобілізацію.

Офіційно Анкара обіцяє створити на півночі Сирії зони безпеки, але фактично турки хочуть очистити від курдів райони на схід від річки Євфрат, що межують з Туреччиною. У цій зоні зокрема планують поселити частину сирійських біженців, які зараз проживають у Туреччині.

Курди є союзниками США у регіоні, але президент Дональд Трамп оголосив про вивід американських військ з Сирії. Вони не братимуть участі в операції Туреччини, але й не перешкоджатимуть.

У зв’язку з цим Трампа звинуватили у зраді курдів через те, що він «кинув їх напризволяще». Сам глава Білого дому заперечує це, наголошуючи, що США продовжують підтримувати курдів фінансово та постачають їм зброю.

У своєму Twitter Трамп написав, що США та Туреччина мають «дуже гарні» відносини, але він застерігає Анкару від будь-яких «необґрунтованих та непотрібних бойових дій», погрожуючи руйнівними наслідками для економіки Туреччини та курсу валюти країни.

Раніше Трамп вже пригрозив Туреччині «знищенням економіки» у разі «недопустимих дій» у Сирії.

Поділитись: