Кандидат у президенти Володимир Зеленський після зустрічі із західними політиками та дипломатами розповів про переговори та розкрив деякі деталі своєї передвиборної програми. Про це Зеленський повідомив в інтерв'ю телеканалу «Україна».

Зазначимо, Володимир Зеленський практично вперше особисто дав журналістам коментар з приводу своєї програми і розповів, як він бачить роботу своєї команди. Зеленський, зокрема, розповів, про що він та його команда говорили на зустрічі з членами правління «Ялтинської європейської стратегії».

Припинити тиск на бізнес

У нас дві глобальні проблеми: війна на Донбасі, і, звісно, люди дуже бояться інвестувати в Україну. Людям страшно, їх фінанси не захищені. На бізнес тиснуть всілякі правоохоронні органи, які взагалі не повинні цим займатись. Тому функції тиску на економіку і впливу на бізнес — це є в нашій програмі — всі ці функції повинні бути прибрані у правоохоронних органів, в СБУ, в ГПУ, МВС. Для цього має бути створений окремий орган, який займається економічними злочинами.

Обговорювали наші кроки, наше бачення у боротьбі з корупцією, перезапуск антикорупційних органів, запуск Антикорупційного суду врешті… Я думаю, ми це все зможемо зробити.

Курс на ЄС та НАТО

Наш курс…  цей курс євроінтеграції і курс в Європу Україна давним-давно вибрала і ніхто не збирається змінювати цей курс. Говорили про НАТО, досить довго. Мені задається, що всі погодились і я це сказав відкрито, я особисто за НАТО. Але для того, щоб туди вступити, ми повинні пояснити людям, що це, що це не якийсь алігатор, який хоче проковтнути нас, Україну. Що це безпека, безпека країни… потрібно достукатись до кожної людини, яка живе на Сході… достукатись до кожного українця. Але (вступ у, ред.) НАТО повинен обов’язково відбутись через референдум.

Війна на Донбасі

Всі розуміють, що найголовніше нині задача — не просто зупинити війну, а перші кроки зробити: припинити стрілянину, щоб наші хлопці перестали гинути. Що ми для цього можемо зробити? Звісно, продовжувати Мінські домовленості, Мінський процес… але всі згодні, і всі переконані, що потрібно реформувати Мінський формат.

Війна з Росією. Тому потрібно говорити з Росією, однозначно говорити. Потрібні переговори і формат переговорів з Росією дипломатичний, у присутності західних представників.

Має розпочатись дуже серйозна інформаційна війна, у якій ми повинні стати переможцями… Ми повинні достукатись до кожної людини, яка живе на сході, на тимчасово окупованих територіях. Пояснити людям, що ми всі українці... Не просто простягнути руку, не просто почати обіцяти — почати платити пенсії українцям.

Скільки часу потрібно, щоб припинити війну

Для першого етапу — це припинення вогню — я думаю ми не можемо собі дозволити взагалі якийсь довгий процес. Тому що кожен день ми починаємо ранок з новин, скільки наших хлопців загинули на сході. Ми розуміємо, що кожен день — це людське життя, це людські долі... У нас немає можливості як у спорті, розминатись: тут треба уже підходити і виконувати свою задачу.

Чи готовий до переговорів з Путіним і чим готовий пожертвувати?

Так, я готовий… Жертвувати територіями і людьми ми не будемо ніколи. Цілісність України повинна бути константою. Не тільки в Конституції, але й в серці кожного нормального громадянина.

Раніше штаб Володимира Зеленського оприлюднив кроки, які він хоче здійснити, аби побороти корупцію в Україні.

Нагадаємо:

Поділитись: