Володимир Зеленський (ліворуч) та Петро Порошенко
Фото:

Леонід Осмось/УНІАН; Віктор Побединський/УНІАН

Цьогорічні вибори президента, безсумнівно, можна назвати найцікавішими за всю історію України. І справа не тільки в тому, що ще ніколи кандидати не запрошували один одного на дебати онлайн та не здавали наживо аналізи.

Все почалася тоді, коли Володимир Зеленський потрапив до президентських рейтингів — ще до його заяви про висунення в президенти. Комедійний артист обігнав чинного президента, а потім — з великим відривом переміг у першому турі одного з найдосвідченіших політиків України.

Втім, сказати, що Зеленський до того був поза політикою, не можна. Адже 15 років він займається політичною сатирою, фактично не маючи в цьому жанрі конкурентів.

Громадське дослідило основні етапи кар’єри кандидатів у президенти.

1998 рік

Кар’єра обох кандидатів розпочалася у 1998 році: в Петра Порошенка — політична, у Володимира Зеленського — комедійна. Порошенко вперше стає народним депутатом від Соціал-демократичної партії України (об’єднаної), яку очолював Віктор Медведчук, та проходить у парламент.

Володимир Зеленський разом із частиною команди КВК «Запоріжжя-Кривий Ріг-Транзит» створює нову команду — «95 Квартал». І починає грати у Вищій лізі КВК у Москві. В одному зі своїх перших виступів пропонує «дружить домами», жартує про Єльцина і Чубайса.

2000 рік

Петро Порошенко залишає СДПУ(о) та засновує в парламенті власну фракцію «Солідарність» та стає співголовою «Партії регіонального відродження України». Тоді ж його призначають заступником голови Ради Національного банку України.

У цей час команда Володимира Зеленського доходить до фіналу Української ліги КВК. Для української аудиторії команда жартує про кумівство, євреїв (на межі антисемітизму), москалів та народну творчість.

2001 рік

«Партія регіонального відродження України» стає «Партією регіонів». Головою обирають Миколу Азарова, а Порошенко стає одним із заступників. Та вже за декілька місяців, разом зі своєю фракцією, підтримує уряд Віктора Ющенка, який Рада відправила у відставку. Фракція «Солідарність» входить до складу Блоку Віктора Ющенка «Наша Україна». Петро Порошенко стає керівником виборчого штабу Ющенка.

Команда Зеленського нарешті виграє Українську лігу КВК.

Лідерка фракції БЮТ Юлія Тимошенко (ліворуч) розмовляє з головою Комітету ВР з питань бюджету, фракція «Наша Укракаїна» Петром Порошенком в залі Ради, 9 вересня 2003 року
Фото:

Віктор Побединський/УНІАН

2004 рік

Помаранчева революція. Петро Порошенко не просто заступник керівника штабу коаліції «Сила народу», яка підтримала Віктора Ющенка на виборах президента, а один з найближчих соратників Ющенка.

Володимир Зеленський з командою вибуває з Вищої ліги КВК. На українському телебаченні йому пропонують зробити серію концертів з кращих виступів «Кварталу» — так починається створення «Студії 95 квартал».

2005 рік

Петро Порошенко — заступник секретаря Ради національної безпеки та оборони. Та вже за півроку помаранчева команда свариться, Віктор Ющенко звільняє всіх — від тодішньої прем’єрки Юлії Тимошенко до заступника секретаря РНБО Порошенка.

В цей час на «Інтері» стартує шоу «Вечірній квартал» Володимира Зеленського. Вихідці з КВК жартують на політичні теми, пародують президента та відомих політиків. Тоді ж з’являється знаменита сценка, де Зеленський у вигляді Ющенка виходить з велосипедом зі словами «Вот, приобрел себе Украину».

Учасники телевізійного шоу «Вечірній квартал» Володимир Зеленський (праворуч) та Євген Кошовий під час зйомок новорічної програми, Київ, 11 грудня 2008 року
Фото:

прес-служба телеканалу Інтер/УНІАН

2009 рік

Петро Порошенко стає міністром закордонних справ.

Володимир Зеленський за рік до цього вперше знявся у кіно і розпочав нову епоху в українському телебаченні — епоху «Сватів», у яких він стає сценаристом.

2012 рік

Порошенко стає міністром економіки в уряді свого старого знайомого із «Партії регіонів» Миколи Азарова. Та за декілька місяців повертається у парламент.

Зеленський покидає пост генерального продюсера «Інтера», яким він став у 2011 році, запускає проект «Вечірній Київ», а потім ще й мультсеріал «Сказочная Русь», де пародують українських політиків і не тільки. «Вечірній квартал» починає виходити на «1+1».

Зліва направо міністри уряду Азарова: Петро Порошенко, Олександр Лавринович, Юрій Колобов та Сергій Тігіпко під час засідання Верховної Ради України, Київ, 30 липня 2012 року
Фото:

Владислав Мусієнко/УНІАН

2014 рік

Петро Порошенко стає президентом України.

2019 рік

Петро Порошенко та Володимир Зеленський ідуть у президенти, потрапляють до другого туру та домовляються про дебати на стадіоні «Олімпійській».

Поділитись: