У Міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства повідомили, що проведуть аналіз ринку та готові провести розслідування щодо причин зростання цін на імпортні товари, яке відбувається попри падіння курсу гривні.

Про це повідомив міністр економічного розвитку Тимофій Милованов.

«По певним позиціям (імпортних товарів — ред.), де мало б бути більше зменшення (цін — ред.), ми робимо аналітику і, якщо буде потрібно, будемо спілкуватись з ринком та проводити розслідування», — повідомив Милованов 12 грудня.

За даними Мінекономіки, у листопаді 2019 року ціни на імпортні товари в середньому зросли на 0,3% проти попереднього року. Це сталося попри суттєве зміцнення курсу гривні на приблизно на 14-16%. При цьому, на деякі товари імпорту ціни дійсно впали — загалом на 71 імпортний товар, який аналізується з-поміж 127 товарів, які використовуються для розрахунку інфляції.

Разом з цим, 56 товарів імпорту за останній рік подорожчали. Зокрема, зросли ціни на цигарки, банани, лимони, імпортні жарознижувальні препарати (на 18-22% у річному вимірі).

Станом на 13 грудня Національний банк України встановив офіційний курс валют на рівні 23,6 гривні за долар. Інфляція в Україні у листопаді скоротилася до 5,1% за рік — це відповідає цілі Національного банку, встановленій ще у 2015 році. У зв’язку з цим, зокрема, НБУ ухвалив рішення знизити розмір облікової ставки одразу на 2 відсоткових пункти — до 13,5% річних. Це максимальне зниження облікової ставки від початку року.

Поділитись: