Політика / Урядовий квартал Рада

КВУ: Найбільше децентралізацію підтримує «Народний фронт», найменше — «Опоблок»

Політика/Урядовий квартал Рада/КВУ: Найбільше децентралізацію підтримує «Народний фронт», найменше — «Опоблок»
Зберегти
Вигляд
Найбільше реформу децентралізації в Україні підтримує парламентська фракція «Народний фронт», найменше — «Опозиційний блок». Про це повідомила громадська організація «Комітет виборців України», спираючись на кількість депутатів певної фракції, які голосували за закони щодо децентралізації.

У середньому 17% депутатів «Опозиційного блоку» голосували за законопроекти, пов'язані з децентралізацією. Жоден депутат фракції не голосував за базові закони — «Про добровільне об’єднання територіальних громад» та «Про засади державної регіональної політики».

47% депутатів фракції «Батьківщина» підтримували закони щодо децентралізації. Лише 9 депутатів із 20 підтримали закон про створення об’єднаних громад навколо великих міст, 7 політиків проголосували за закон щодо врегулювання статусу старости села, селища.

Дещо вищий показник підтримки у фракції «Радикальної партії Олега Ляшка» — 59%. Водночас жоден депутат не підтримав закон щодо передачі ЦВК повноважень із призначення виборів в ОТГ. А 10 депутатів із 21 проголосували за розширення повноважень органів місцевого самоврядування в частині надання адміністративних послуг.

Чим більше червоним заповнений стовпчик — тим вищий рівень підтримки фракції законів щодо децентралізації   

КВУ

Найчастіше закони щодо децентралізації ухвалювали своїми голосами депутати фракцій «Самопомочі», «Народного Фронту» та «Блоку Петра Порошенка».

Як зазначив голова організації «Комітет виборців України» Олексій Кошель, децентралізація — це єдина реформа, яку у своїх передвиборчих програмах згадали всі парламентські партій.

В Україні 23 грудня проводять перші місцеві вибори в 78 об'єднаних територіальних громадах (розташованих у 13 областях). Після завершення виборів в Україні діятиме вже 805 громад.

Пов`язані новини