Найбільше реформу децентралізації в Україні підтримує парламентська фракція «Народний фронт», найменше — «Опозиційний блок». Про це повідомила громадська організація «Комітет виборців України», спираючись на кількість депутатів певної фракції, які голосували за закони щодо децентралізації.

У середньому 17% депутатів «Опозиційного блоку» голосували за законопроекти, пов'язані з децентралізацією. Жоден депутат фракції не голосував за базові закони — «Про добровільне об’єднання територіальних громад» та «Про засади державної регіональної політики».

47% депутатів фракції «Батьківщина» підтримували закони щодо децентралізації. Лише 9 депутатів із 20 підтримали закон про створення об’єднаних громад навколо великих міст, 7 політиків проголосували за закон щодо врегулювання статусу старости села, селища.

Дещо вищий показник підтримки у фракції «Радикальної партії Олега Ляшка» — 59%. Водночас жоден депутат не підтримав закон щодо передачі ЦВК повноважень із призначення виборів в ОТГ. А 10 депутатів із 21 проголосували за розширення повноважень органів місцевого самоврядування в частині надання адміністративних послуг.

Чим більше червоним заповнений стовпчик — тим вищий рівень підтримки фракції законів щодо децентралізації
Фото:

КВУ

Найчастіше закони щодо децентралізації ухвалювали своїми голосами депутати фракцій «Самопомочі», «Народного Фронту» та «Блоку Петра Порошенка».

Як зазначив голова організації «Комітет виборців України» Олексій Кошель, децентралізація — це єдина реформа, яку у своїх передвиборчих програмах згадали всі парламентські партій.

В Україні 23 грудня проводять перші місцеві вибори в 78 об'єднаних територіальних громадах (розташованих у 13 областях). Після завершення виборів в Україні діятиме вже 805 громад.

Поділитись: