УКРАЇНА

Київ. Де шукати «пляж здорової людини»?

УКРАЇНА/Київ. Де шукати «пляж здорової людини»?
Зберегти
Вигляд
Пляжний сезон у розпалі і щодня на міських пляжах – тисячі киян. Офіційно у Києві 11 пляжів, але не всі вони пропонують однаковий рівень відпочинку. Чи є альтернатива пивним кіоскам, сміттю та відсутності комфорту?

Ми перевірили, як відпочивають кияни у екстрім-парку «X-Park», на «ЮБК» (Труханів острів), на микільсько-слобідському пляжі та на пляжі Русанівки. Вхід на усі ці пляжі безкоштовний.  

Пляж на Русанівці 

Як дістатися: пішки від ст. м. Лівобережна, в районі «Русанівської коси».

На пляжі на Русанівці людно. Зазвичай тут відпочивають місцеві жителі. Йдуть сюди, а Гідропарк оминають, кажуть: «Там є сміття, і заклади — приходь та пий».

Серед місцевих цей піщаний пляж вважається абсолютно стихійним, тож тут не має лежаків, смітників чи пивних кіосків, а у пошуках чистої води та піску вам доведеться пройти чимало. 

Микільсько-слобідський пляж

Як дістатися: пішки від ст. м. Лівобережна, вул. Микілько-Слобідська, 7.

Це невеликий 50-метровий пляж на весь район Микільської Слобідки, де живе близько 35 тисяч людей. Тут є декілька смітників, безлімітний продаж алкоголю, немає шезлонгів, а також ведеться будівництво у менш, ніж у 25 метрах від пляжу.

«Забороняється розорювання, будування. Дуже цікаво. І ось тут же поруч ми бачимо і будівництво, і розорювання у 25 метрах від КП «Плесо», якому підпорядковується пляж. Формально ця територія знаходить у заставі і ним володіє «Ощадбанк», а забудовує цей берег «Укрбуд», – розповідає місцевий житель Тарас Приходько, – Влада ніяк не втручається. Одразу після революції, як тільки-но Кличко став мером міста почалася активна забудова берега Дніпра», — розповідає місцевий відвідувач Тарас Приходько.

Тарас також показує табличку, на якій написано, що купатися тут заборонено, адже у 50 метрах від пляжу є стік ливнівки.  

Екстрім-парк «X-Park» у Парку Дружби народів

Як дістатися: від ст.м. Петрівка до Парку Дружби народів.

Екстрім-парк «X-Park» - це спортивно-розважальний пляж-комплекс на Трухановому острові, розташований на острові між двома річками – Дніпром та Десенкою.

«X-Park» пропонує чи не найбільший вибір майданчиків для різних видів спорту: від футболу і волейболу, до вейкбординґу, серфінгу і пін-болу. Втім, поруч з активним і здоровим способом відпочинку, алкоголь відвідувачам тут теж продають. 

«Парк розрахований на всі рівні соціального достатку. Багато майданчиків тут безкоштовні. У середньому цього літа в нас від 4 до 6 тисяч відвідувачів у вихідні. Всі ці люди знаходять собі, чим займатися. Ми проти пасивного відпочинку, а лежати на пляжі можна лише після того, як пограв у волейбол», — каже директор екстрім-парку Юрій Зозуля. 

 

 «ЮБК» на Трухановому острові

Як дістатися: Труханів острів, 200м праворуч від Пішохідного мосту.

«Южный берег Киева» — це новий пляж-клуб на Трухановому острові, який з’явився на місці «Angar Пляжу». Тут влаштовують фестивалі, організовують виступи українських виконавців, спортивні заходи, лекції, кінопокази та запевняють, що мають абсолютно іншу, свою аудиторію.

Бар та ресторан, танцпол, літній кінотеатр, сцена для виступів та простір для гри у волейбол, настільний теніс, фрісбі та wi-fi – все це можна знайти тут. 

«Труханів острів довгий час був такою собі terra incognita. У першу чергу ми робили місце для себе, і якщо наших друзів, яким теж тут подобається, прийде ще декілька тисяч, — ми завжди раді. Тут не має суворих правил та фейсконтролю», – розповідає співзасновник «ЮБК» Ростислав Русаков.  

Під’їзд до «ЮБК» перегороджений, тож, якщо ви прямуєте сюди на відпочинок — краще йти пішки. За словами співзасновника «ЮБК», це допомагає відвідувачам відволіктися від урбаністичної реальності. 

«Місцева влада не заважала і за це їм велика подяка. Ми на хорошому рахунку у влади, я сподіваюся і вони задоволені роботою з нами. У деякій мірі ми робимо їхню роботу і це співпадає з їхнім баченням розвитку міста», – додає він

Пов`язані новини