Життя

Київ направив ноту протесту Казахстану через зображення мапи України без Криму

15 червня, 2017 11:40
Життя/Київ направив ноту протесту Казахстану через зображення мапи України без Криму
Зберегти
Вигляд
lead
Міністерство закордонних справ України направило ноту протесту МЗС Казахстану в зв'язку з появою мапи України без Криму в рамках культурного проекту Astana art fest в Астані.

Міністерство закордонних справ України направило ноту протесту МЗС Казахстану в зв'язку з появою мапи України без Криму в рамках культурного проекту Astana art fest в Астані.

Про це повідомив віце-прем'єр, міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко.

«МЗС України направило ноту щодо виконання Резолюції Генеральної асамблеї ООН №A/RES/68/262 про територіальну цілісність України. Маємо результат», — написав він.

Раніше Тимчасовий повірений у справах України в Республіці Казахстан Володимир Джиджора повідомив журналістам в Астані, що Україна готує ноту протесту в зв'язку з тим, що на кулі Крим примальований до мапи РФ.

Дипломат також розповів, що подібні інциденти виникають періодично, посольство ж, в свою чергу, ретельно відстежує ситуацію.

«Кілька днів тому, до саміту ШОС все було нормально і з мапою країни в міжнародно визнаних кордонах — з Кримом. Після саміту ми промоніторили і побачили, що змінилося. Сталося порушення міжнародного права», — уточнив він.

Джиджора також додав, що українське посольство одразу ж звернулося до казахстанської сторони за даним фактом.

Він уточнив, що на даний момент невідомо, чия це була ініціатива, проте посольство працює над з'ясуванням всіх обставин справи. За його словами, художник, який оформляв кулі, — не відповідає на телефонні дзвінки.

Фото: facebook.com/galym.baituk

«Зараз, крім звернення в МЗС Казахстану, до акімату міста Астана, ми також звернулися до депутатів Меджлісу — це нижня палата парламенту, паралельно працюємо в усіх напрямках, щоб цю проблему закрити», — додав Джиджора.

Нагадаємо, що подібні випадки траплялись і раніше. Так у березні  телеканал «Беларусь 24» транслював зображення мапи України без Криму. А у січні Нацрада заборонила російський канал «Дождь» через невизнання Криму українським.

Читайте також, як у 2014 році Google показував Крим, як частину території Росії для користувачів з російськими IP-адресами, а для українців карти Google зображували Крим частиною України.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Пов`язані новини