УКРАЇНА

Київрада перейменувала станцію метро «Петрівка» на «Почайну»

8 лютого, 2018 15:54
УКРАЇНА/Київрада перейменувала станцію метро «Петрівка» на «Почайну»
Зберегти
Вигляд
lead
Київська міська рада перейменувала станцію метро «Петрівка» на «Почайну», а також змінила назву лінії метрополітену з «Куренівсько-Червоноармійської» на «Оболонську-Теремківську».

Київська міська рада перейменувала станцію метро «Петрівка» на «Почайну», а також змінила назву лінії метрополітену з «Куренівсько-Червоноармійської» на «Оболонську-Теремківську». Перейменування станції проводять в рамках виконання закону про декомунізацію.

Про це йдеться на сайті Київради.

Зазначається що назву «Почайна» обрали відповідно до річки Почайна, яка є однією з найдавніших у Києві.

Щодо лінії метро у Київраді заявили, що її назва не відображала сучасних назв станцій метро та районів, де вона проходить.

«Попередня  назва відображала лише початковий проект лінії, і нині вона не проходить через місцевість Куренівку. Друга частина назви «Червоноармійська» —  перестала відповідати надземній топоніміці після перейменування станції «Червоноармійська» на «Палац Україна» в 1993 році. Окрім того, у листопаді 2014 року вулиці Червоноармійській повернули історичну назву Велика Васильківська», — пояснили рішення у Київраді.

Громадські обговорення щодо перейменування відбувалися з березня до травня 2017 року. До голосування залучали 1932 людини, і 73% з них підтримали зміну назви станції метро.

На голосування 8-го лютого рішення про перейменування підтримали 70 депутатів.

30 січня Комісія з питань місцевого самоврядування Київради погодила проект рішення про перейменування станції столичного метро «Петрівка» на «Почайна».

Пов`язані новини