Електронна петиція «Просимо врятувати безцінні історичні артефакти та археологічні розкопки на Поштовій площі» прийнята до розгляду Київською міською радою.

Електронна петиція «Просимо врятувати безцінні історичні артефакти та археологічні розкопки на Поштовій площі» прийнята до розгляду Київською міською радою.

Зазначена петиція набрала 13265 голосів при мінімально необхідних 10 тисячах, повідомили в прес-службі Київради.

Тепер її мають розглянути постійна комісія Київради з питань культури, туризму та інформаційної політики.

Нагадаємо, петиція була оприлюднена 26 квітня 2017 року. Автор ініціативи Акім Галімов відзначав, що археологічні розкопки, які ведуться на Поштовій площі, на сьогоднішній день виявилися під загрозою.

«Просимо мера Києва Віталія Кличка звернути увагу на те, що археологічні розкопки, які мають загальнонаціональне значення для України, опинилися під загрозою знищення. Квартали стародавнього Києва завалюють мішками зі сміттям, а фінансування роботи археологічної групи припинилося 4 місяці тому», — йдеться у заяві.

Автор звернення звернув увагу також на наявність загрози для артефактів через будівництво торгового центру, яке ведеться прискореними темпами.

Спочатку 2015 року під час будівельних робіт на Поштовій площі було виявлено частину вулиці часів Київської Русі та інші артефакти XI-XII століть.

У липні 2016 року директор департаменту культури КМДА Діана Попова заявила, що розкопки стародавнього міста на Поштовій площі триватимуть і що проблем з фінансуванням робіт з консервації та збереженню знахідок немає. Однак дослідження зупинилося в березні 2017 року. До сих пір археологи не можуть відновити свої роботи.

6 травня 2017 року міськголова Києва Кличко відкрив оновлену Поштову площу

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: