24 травня в Чекасах вбили депутата від ВО «Батьківщина» Сергія Гуру.

24 травня близько 18 години до поліції Черкас надійшло повідомлення про озброєний напад на приміщення об’єднання «Черкащана».

До будівлі по вулиці Хрещатик увірвався чоловік з пістолетом і гранатою. Зловмисник зачинився всередині, не висуваючи жодних вимог. Тим часом поліція оточила район. Найближчий спецпідрозділ КОРД з Кропивницького підняли по тривозі й направили до Черкас.

Сутичка сталася між депутатом обласної ради від ВО «Батьківщина», екс-заступником міського голови Черкас Сергієм Гурою та його колишнім охоронцем Миколою Гончаром, пише Іnsider. Другий нібито погрожуючи предметами, схожими на гранату та пістолет, зачинився в кабінеті разом з Гурою. 

Сергій Гура, депутат ВО «Батьківщина» загинув 24 травня унаслідок збройного нападу Архівне фото: Маріанни Немченко

За свідченням охоронця Гури на ім’я Володимир, Гончар здійснив два постріли у груди та голову Гури. О 19:30 Гончара без свідомості госпіталізували до Третьої міської лікарні. Депутат загинув на місці.

Під час огляду приміщення поліцейські знешкодили розтяжку бойової гранати Ф-1. Якби її своєчасно не виявили, то ті працівники поліції, які проникли у приміщення, загинули б або отримали важкі тілесні ушкодження, кажуть в поліції.

Обставини та мотиви злочину правоохоронці ще встановлюють.

Поліція Черкаської області проводить розслідування за ч. 2 ст. 115 КК України — умисне вбивство. Водночас слідчі врахують фактор захоплення заручників, а також додатковий епізод — встановлення «розтяжки», який кваліфікуватиметься як замах на вбивство працівників поліції.

«Громадське.Черкаси» розповідає, ким був убитий Сергій Гура.

Відео: «Громадське.Черкаси»

Сергій Гура народився 2 листопада 1969 року. Закінчив Міжрегіональну академію управління персоналом, Національну Академію державного управління при Президентові України.

У 90-х працював приватним підприємцем, начальником служби безпеки Акціонерного банку «Левада». З 1997 по 2007 був головою наглядової ради ЗАТ «Боровицьке» у Чигиринському районі.

У квітні 2009 року Гура вступив до лав «Партії регіонів», а вже за місяць його обрали головою Чигиринського районного осередку партії. Із 2007 по 2010 рік був заступником міського голови Сергія Одарича.

Гура очолював КП «Центральний стадіон» протягом 2011 — 2013 років. А в 2015 увійшов до фракції «Батьківщина» у Черкаській області. За рік його знову призначили заступником міського голови Анатолія Бондаренка, а згодом обрали членом виконкому.

В Гури залишилися син та дві доньки.

Кримінальне минуле

Свого часу перший заступник Комітету Верховної Ради по боротьбі з організованою злочинністю і корупцією Геннадій Москаль називав  кримінальних авторитетів, які мають безпосередній вплив на політичну й економічну ситуацію в регіонах. У його списку був і Сергій Гура.

За повідомленням Москаля, саме через Сергія Гуру (прізвисько «Торпеда») проходили основні фінансові потоки у Черкасах. Також «Торпеда» перебував на обліку у правоохоронних органах як один із організаторів злочинного угруповання.

Приховані статки

У 2017 році, перевіривши декларацію Сергія Гури, Національне агентство з питань запобігання корупції направило до поліції висновок щодо корупційного або пов’язаного з корупцією правопорушення. За фактом відкрили кримінальне провадження.

У справі йшлося про те, що у декларації за 2015 рік Сергій Гура зазначив завідомо недостовірні дані щодо майна, а також інших об’єктів декларування.

Зокрема він не вказав відомості про нерухоме майно на Кіпрі. Гура також не зазначив, що має цінні папери — акції Приватного акціонерного товариства «Боровицьке» та частки у статутному капіталі товариства «Боровицьке», приватної фірми «Слігурс», товариства з обмеженою відповідальністю «Ладіс».

Це вже другий убитий депутат в Черкасах

Торік у ніч проти 29 вересня у Черкасах убили депутата міської ради Михайла Бінусова. Чоловіка розстріляли впритул з автомата Калашникова біля гаражів у районі Луначарського, здійснивиши понад 20 пострілів. У цей момент депутат, припаркувавши свій автомобіль, збирався пересісти в машину знайомих, яка чекала його біля в’їзду до комплексу. Смерть була миттєвою.

Зловмисників поліція так і не знайшла.

/Ксенія Кердань, «Громадське.Черкаси»

Поділитись: