УКРАЇНА

Китай надасть Україні 5 млн гривень на освіту дітей з особливими потребами

УКРАЇНА/Китай надасть Україні 5 млн гривень на освіту дітей з особливими потребами
Зберегти
Вигляд
lead
Марина Порошенко та голова Міжнародної торгової палати Великого Шовкового шляху Люй Цзяньчжунь підписали грантовий договір на розвиток інклюзивної освіти в Україні.

Дружина Президента України Марина Порошенко та голова Міжнародної торгової палати Великого Шовкового шляху Люй Цзяньчжунь підписали грантовий договір на суму 200 тис. доларів США (5,2 млн гривень) на розвиток інклюзивного освітнього середовища в Україні.

Про це повідомляє прес-служба Адміністрації президента. 

За словами Марини Порошенко, грант буде спрямований на розвиток науково-педагогічного експерименту в Запорізькій області, де зараз близько 6 тис. дітей-інвалідів, більше 30 тис. людей, які потребують інклюзивної освіти. Далі експеримент буде поширено по всій Україні.

Вона відзначила, що на 7 млн дітей України 700 тисяч мають порушення психо-фізичного розвитку і тільки 10% цих дітей мають можливість навчатися за допомогою інклюзивної освіти. 

«Для цього ми маємо будувати сучасні медіатеки, презентація яких відбулася минулого місяця. І вже цього року медіатека запрацює в Запорізькій області. Але це тільки початок, така медіатека повинна бути в кожній школі. Потім необхідні сенсорні кімнати, де діти з інвалідністю зможуть отримувати спеціалізовану допомогу, окрім навчального процесу», — зазначила вона.

Порошенко додала, що з 1 січня 2017 року почне працювати програма контролю за прозорим рухом грошей, які держава виділила дітям з інвалідністю на навчання і надання спеціалізованої допомоги. 

Пов`язані новини