Війна

Китай подвоїть свої витрати на армію

Війна/Китай подвоїть свої витрати на армію
Зберегти
Вигляд
lead
Китай збільшить свої витрати на армію до 233 млрд доларів у 2020 році з 123 млрд у 2010

Китай збільшить свої витрати на армію до 233 млрд доларів у 2020 році з 123 млрд у 2010. Про це повідомляє CNN.

Військові витрати країн Азії зросли в слід за зростанням економічних показників цих країн. Підвищення напруги навколо Південнокитайського моря можна вважати відправною точкою процесу росту військової міці в регіоні.

«Тенденція в Азії змінилась з традиційного фокусування на територіальній обороні в бік збільшення військової міці. Це ново для регіону і ймовірно призведе до зростання військових контактів між державами», — повідомив виданню аналітик Крейг Кефрі.

Наразі Китай є другою державою в світі з числа тих, хто багато витрачає на армію. Проте останні плани Китаю призведуть до того, що його військовий бюджет стане навіть більшим за Британський.

США продовжують залишатися на першому місці за рівнем фінансуванні військової сфери. Минулого року США витратили 622 млрд доларів на оборону, що складає близько 40% всіх військових витрат у світі.

Раніше повідомлялося, що Китай пригрозив Трампу продавати зброю ворогам США, якщо нова адміністрація США буде розвивати відносини з Тайванем.

Водночас, повідомлялося, що Новообраний президент США Дональд Трамп не дозволить Китаю «диктувати умови» щодо телефонних дзвінків.

Global Times цитує китайського експерта Лі Хайдуна, який зазначив, що «як бізнесмен вважає, що таким чином вести бізнес – це нормально, але Трамп не усвідомлює, що для Китаю тайванське питання – це не сфера бізнесу».

Експерт, який є професором Китайського університету закордонних справ, наголосив: «Тайванське питання не підлягає обговоренню». Разом з тим, він не виключає, що найближчим часом Трамп може змінити свою позицію щодо Тайваню.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому Китай обурився через розмову Трампаз президентом Тайваню. 

Пов`язані новини