ENRU

Китай погрожує США «торговою війною» через політику Трампа

Політика обраного президента США Дональда Трампа може сприяти початку «торгових воєн».

Про це заявив заступник міністра фінансів Китайської народної республіки Чжу Гуан'яо, передає Reuters.

«Тривалість (торгової війни) навряд чи перевищить один рік. Китай вдасться до заходів у відповідь, які приведуть до скорочення робочих місць в США. Однак ми не хочемо, щоб це відбулося, адже це завдасть шкоди обом сторонам», — сказав Гуан'яо.

Він зазначив, що єдино вірною стратегією може бути «всеосяжне партнерство», яке б сприяло розвитку відносин між Китаєм і США. Гуан'яо додав, що співпраця між країнами послідовно розвивалося з 1972 року.

«Не дивлячись на те, що в цей період були як підйоми, так і падіння, напрямок не змінювалося. Розширення відносин задовольняє інтереси наших країн і народів. Для врегулювання питань, що виникають в процесі розвитку, необхідно уникати зіткнень, поважати один одного і дотримуватися принципів взаємної вигоди і рівності», — додав Гуан'яо.

Нагадаємо, що на початку грудня Трамп провів телефонну розмову з президентом Тайваню Цай Інвень. Це був перший з 1979 року контакт між лідерами США і Тайваню.

Китай не визнає незалежність Тайваню і вважає його адміністративною одиницею республіки. США дотримуються політики «одного Китаю».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому Китай обурився через розмову Трампа з президентом Тайваню. 

Після розмови Китай висловив дипломатичний протест США. Трамп розкритикував реакцію Пекіна. Він зазначив, що США продовжують дотримуватися політики «одного Китаю», однак країни повинні досягти інших домовленостей для розвитку співпраці, в тому числі в торгівлі.

Трамп неодноразово говорив, що США повинні накладати мита на ввезені з Китаю товари. Він пропонував збільшити податок до 45%. На думку Трампа, це необхідно для того, щоб влада КНР перестали занижувати курс національної валюти.

Напередодні президент США Барак Обама попередив про те, що політика Трампа щодо Китаю може призвести до значних змін у відносинах між двома країнами.

Раніше Китай пригрозив Трампу продавати зброю ворогам США.